از اواخر خردادماه ۱۴۰۲؛
۲۵ هزار وارنیش فلوراید در شهرستان بوشهر توزیع شده است

10 تير 1402
کارشناس مسئول بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: از اواخر خرداد ۱۴۰۲ حدود ۲۵ هزار وارنیش فلوراید در پایگاه‌های سلامت شهری و خانه‌های بهداشت روستایی توزیع شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ فهمیه حسینی گفت: وارنیش فلوراید پوشش محافظی است که روی سطوح دندان زده می‌شود تا از پوسیدگی‌های جدید پیشگیری کند و از گسترش پوسیدگی‌های ایجاد شده جلوگیری کند.
وی اضافه داشت: به طور کلی شاخص میانگین دندان‌های پوسیده، پرشده و از دست رفته به علت پوسیدگی در کودکان ۶ ساله در استان بوشهر 4.8 و در افراد ۱۲ ساله 1.3 است که این به معنای شیوع نسبتاً بالای پوسیدگی در کودکان است.
او عنوان داشت: بعد از شیوع ویروس کرونا به جهت جلوگیری از انتشار این ویروس میزان ارائه خدمت وارنیش تراپی توسط مراقبین سلامت کاهش یافت، به‌طوری که در سال ۱۳۹۹ برای ۵۸۲ نفر در سال ۱۴۰۰ برای ۲۵۲ نفر و در سال ۱۴۰۱ برای ۲۸۷ نفر خدمت وارنیش تراپی ارائه شد.
کارشناس مسئول دهان و دندان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: از اواخر خرداد ۱۴۰۲ حدود ۲۵ هزار وارنیش فلوراید در پایگاه‌های سلامت شهری و خانه‌های بهداشت روستایی توزیع شد که از ابتدای تیرماه مراقبین سلامت و بهورزین وارنیش تراپی به کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال را آغاز کرده‌اند.
انتهای پیام/ ا.س ۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
وارنیش.فلوراید     فهمیه.حسینی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   10 تير 1402

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >