برگزاری همایش " درمان اعتیاد ترک مواد نیست "در شهرستان گناوه

10 تير 1402
به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر همایش یک‌روزه‌ای با عنوان "درمان اعتیاد ترک مواد نیست "در شهرستان گناوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، این همایش یک‌روزه با همکاری خانه روانشناسان شهرستان گناوه، بهزیستی، آموزش پرورش و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان و با حضور مسئولان شهرستانی، ادارات و نهادهای مرتبط در تالار بهزاد شهرستان گناوه برگزار شد.
فرماندار شهرستان گناوه در این همایش گفت: عدم آگاهی فرد می‌تواند اولین محرک برای روی آوردن به اعتیاد باشد، بنابراین آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی به‌عنوان بهترین شیوه مبارزه با اعتیاد و پیشگیری از این بلای خانمان‌سوز در جامعه است.
محمدتقی صفری افزود: نگاه‌ها باید به سمت سازندگی باشد لذا باید دستگاه‌های فرهنگی و متولی بر هوشیاری هر چه بیشتر جوانان و خانواده‌ها در جهت مقابله با توطئه‌های دشمنان تأکید کنیم.
کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و مسئول خانه روانشناسان شهرستان گناوه در این همایش گفت: در درمان اعتیاد جامعه بیش‌ازحد تمرکز را برکنار گذاشتن مواد گذاشته، غافل از اینکه اعتیاد با کنار گذاشتن مواد از بین نمی‌رود زیرا اعتیاد در مواد نیست بلکه در خود فرد مصرف‌کننده است.
دکتر خاتون بابا حسنی تأکید کرد: یک درمان خوب هدفش کنار گذاشتن مواد نیست بلکه برگرداندن فرد به فعالیت، اکتیو بودن، رشد و ترقی و ارتباط خوب و درست است، وقتی فرد شروع به تحول از نظر فعالیت و درگیری مثبت و کار و تلاش بکند چرخه مصرف مواد خودبه‌خود کنترل شده و به مرور از گردونه زندگی فرد خارج خواهد شد.
وی بیان داشت: با زندان کردن و ایزوله کردن فرد در کمپ‌های ترک اعتیاد هم می‌توان مصرف مواد را از فرد گرفت اما رفتارهای غلط و تروماتیک فرد باقی می‌ماند و سرعت او را به سمت مصرف بیشتر خواهد کرد
 مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ادامه داد: اعتیاد یک عادت غلط است و جندان ربطی به مواد ندارد.
عبدالعلی موسایی کارشناس ارشد روانشناسی نیز در این همایش اظهار کرد: اعتیاد فقیر و غنی نمی‌شناسد فقط انسان را می‌شناسد پس همه در معرض خطر هستند و همه باید مراقب باشند.
انتهای پیام/ م.ن3080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
همایش     ترک.اعتیاد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   10 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >