در کارگروه تسهیل ازدواج شهرستان بوشهر مطرح شد؛
جهیزیه جهت تشکیل خانواده به زوجین نیازمند کمک شده است

13 تير 1402
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: تاکنون به تعداد زیادی از زوجین نیازمند برای تهیه جهیزیه ساده، جهت تشکیل خانواده و ازدواج از طرف خیرین کمک‌هایی صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، حمید حبیبی نیا در کارگروه تسهیل ازدواج خانه مشارکت‌های مردمی سلامت شهرستان بوشهر بیان داشت: در دین مبین اسلام ازدواج و تشکیل خانواده با تلاش دو انسان امیدوار و با نشاط، در محیطی سرشار از دوستی و احساس مسئولیت فراهم می‌شود.
وی اضافه داشت: ازدواج از یک نظر، مسئله‌ای شخصی و خصوصی است، ولی از نگاهی دیگر دارای جنبه اجتماعی است. بر این اساس ازدواج از ارکان مدنیت و راهی مطمئن برای تأمین آسایش جامعه و رفاه بشریت است.
حبیبی نیا توضیح داد: از طریق این کارگروه، تاکنون به تعداد زیادی از زوجین نیازمند برای تهیه جهیزیه ساده، جهت تشکیل خانواده و ازدواج از طرف خیرین کمک‌هایی صورت گرفته است.
مسئول واحد جوانان و نوجوانان مرکز بهداشت بوشهر نیز عنوان داشت: یکی از مشکلاتی که بر سر راه جوانان در مسئله ازدواج قرار دارد، مشکل در انتخاب همسر و معیارهای انتخاب همسر است؛ یعنی دختر و پسر نمی‌دانند چه کسی را با چه معیارها و خصوصیاتی به‌عنوان همسر خود انتخاب کنند. بهترین کار این است که از مشاور روانشناس ازدواج برای رفع قطعی مشکلات خود استفاده کنند.
فاطمه نجفی افزود: همچنین جهت سهولت در امر ازدواج و کمک به این زوجین، هزینه‌های ثبت ازدواج نیز کاهش داده‌اند.
مسئول واحد جوانان و نوجوانان مرکز بهداشت بوشهر عملکرد این کارگروه را مثبت دانست و اظهار داشت: در این کارگروه مقرر گردید تا محلی جهت مشاوره قبل و بعد از ازدواج با مشارکت شهرداری بوشهر جهت کمک به همه افراد در نظر گرفته شود که این امر در راستای استحکام بنیان خانواده بسیار حائز اهمیت است.

 انتهای پیام/ ح.گ ۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کارگروه     تسهیل.ازدواج     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   13 تير 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >