پزشک مرکز نفس:
نجات فرزندان سقط در مرکز مردمی نفس

14 تير 1402
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: دکتر محمد مهدی رضایی بیان داشت: کاهش رشد جمعیت و نرخ باروری و حرکت به سمت پیری جمعیت از مهم‌ترین چالش‌های سراسر جهان محسوب می‌شود که تمام کشورها از جمله ایران را در معرض چالش‌های فراوانی قرار خواهد داد.

وی اضافه داشت: یکی از دلایل موثر بر کاهش نرخ باروری سقط عمدی  جنین می باشد که در حال حاضر آمار بسیار بالای را به خود اختصاص داده است .
این پزشک عنوان داشت: سقط، گاهی خودبخودی است که خود علل مختلف مربوط به مادر و جنین را دربرمی گیرد. گاهی طبی است که برای نجات جان مادر و پیشگیری از تولد نوزادی با شرایط غیر قابل علاج و یا عدم تداوم حیات وی بعد از تولد است .
او سقط جنین عمدی را یکی از پدیده هایی دانست که در سراسر جهان قابل مشاهده است وتوضیح داد: سقط جنین  فارغ از قانونی یا غیر قانونی بودن آن براساس مقررات هر کشور ، در اکثریت جوامع جهان به عنوان یک امر غیر عادی تلقی می شود .
پزشک مرکز نفس اظهار داشت: از مهمترین عوارض جسمی و روانی سقط عمدی جنین می توان به عوارض پزشکی مانند ناباروری ،خونریزی،ازدست دادن رحم ناشی از خونریزی یا عفونت یا پارگی عفونت به دلیل باقی ماندن بقایای بارداری دانست.
وی اضافه داشت: با توجه به مسئله بحران جمعیت و آمار روزانه هزاران سقط عمد جنین های سالم در سطح کشور و درراستای جلوگیری از این عمل قبیح ، مکانی به نام مرکز مردمی نفس  (نجات فرزندان سقط)تاسیس شد تابتوان در راستای کاهش سقط جنین و کمک به مسئله بحران جمعیت قدمی برداشته بشود .
آزیتا صفدران کارشناس جوانی جمعیت شهرستان بوشهر تاکید داشت: همشهریان عزیز می توانندجهت  مشاوره درموارد تصمیم به سقط با خط تلفن 09944969488 تماس برقرار نمایند و تا کنون تعدادی  از مادران مصصم به سقط  ضمن مشاوره و با حمایت  این مرکز نوزاد ایشان  با سلامت کامل متولد گردیده است .
فرزندان خودرا از بیم تنگدستی نکشید .این ماهستیم که آنان و شما را روزی می دهیم .یقینا" کشتن آنان گناهی بزرگ است.
((الاسراء آیه 31))
انتهای پیام/ ح.گ-3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
سقط.جنین     مرکز.مردمی.نفس     دکتر.محمدمهدی.رضایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   14 تير 1402

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >