معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان عسلویه خبر داد؛
بیش از ۱۰۰۰ نفر از کودکان ۶ تا ۱۲ سال عسلویه خدمات وارنیش فلوراید دریافت کردند

27 تير 1402
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: بیش از ۱۰۰۰ نفر از کودکان شهرستان عسلویه در مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش شهرستان خدمت وارنیش فلوراید را دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، محدثه فخرایی ضمن تقدیر از همت تلاشگران سلامت اظهار داشت: شهرستان عسلویه دارای ۸ هزار و ۱۱۸ نوجوان ۶ تا ۱۲ سال است که بیش ۱۰ درصد از آنان خدمت وارنیش فلوراید را در خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های بهداشتی و مراکز خدمات جامع سلامت دریافت نمودند.
وی افزود: با توجه به دسترسی دشوار به نوجوانان جهت ارائه خدمت وارنیش فلوراید، گلوگاه‌های شهرستان از جمله مکتب‌های قرآنی، کلاس‌های تابستانه، کانون‌های پرورشی فکری و … شناسایی و اقدامات لازم انجام شد.
فخرایی ضمن تأکید بر اهمیت وارنیش تراپی جهت پیشگیری از پوسیدگی دندان در سنین پایین اذعان داشت: چسباندن موضعی وارنیش بر روی دندان‌های خشک باعث تقویت دندان‌ها و پیشگیری از تخریب مینای دندان می‌شود که این اقدام هر شش ماه یک‌بار به‌صورت رایگان در سطح مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان انجام می‌گردد.
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه بابیان اینکه برنامه کشوری طرح تحول سلامت دهان و دندان یکی از برنامه‌های اصولی و کاربردی در اهداف پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان است ادامه داد: نوجوانان باید قبل از وارنیش فلوراید مسواک بزنند چه‌بسا که بهتر است مسواک و خمیردندان را به همراه داشته باشند و تا ۲۴ ساعت پس از انجام وارنیش مسواک نزنند، ۲ الی ۴ ساعت بعد از وارنیش غذای گرم و سفت مصرف نکنند تا ماندگاری این ماده بر روی دندان تأثیر بهتری به‌جای بگذارد.
این مقام مسئول ضمن رد باور بی‌اساس بر اجرای طرح رایگان وارنیش فلوراید گفت: تمامی وارنیش های خریداری شده باکیفیت مطلوب در اختیار پرسنل قرار داده شده تا مردم شهرستان بهترین بهره‌وری را دریافت نمایند.انتهای پیام/ م.ک-3090

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
وارنیش.فلوراید     محدثه.فخرایی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   27 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >