برنامه سلامت خانواده در شهر برازجان وارد فاز اجرایی شد

28 تير 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از اجرایی شدن مرحله اول طرح سلامت خانواده (پزشکی خانواده و نظام اجرا) در شهر برازجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، ماریا خویشدوست گفت: شهر برازجان با جمعیتی در حدود ۱۲۰ هزار نفر به‌عنوان پایلوت برنامه سلامت خانواده (پزشکی خانواده و نظام اجرا) در استان بوشهر انتخاب‌شده است که با اجرای این طرح هزینه‌های درمان مردم رایگان یا به‌صورت حداقلی خواهد شد و به عبارتی مهم‌ترین هدف اجرای این طرح، کمتر شدن پرداختی از جیب بیماران است.
 خویشدوست تصریح کرد: در راستای اجرای طرح سلامت خانواده شهری، ۳۰ پایگاه سلامت خانواده با عنوان پزشکی خانواده و نظام اجرا در سطح شهر برازجان فعال می‌گردد و در همین رابطه تعداد ۱۹ نیروی دانش‌آموخته در رشته‌های مامایی و بهداشت عمومی از طرف وزارت بهداشت جهت شهر برازجان پس از گذراندن آموزش‌های تخصصی به کارکنان حوزه بهداشت و درمان شهرستان افزوده خواهند شد.
رئیس گروه توسعه و مدیریت شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز بیان کرد: جهت ارائه خدمات فعال و مطلوب به مراجعین و ساکنین در شهر برازجان به ازای هر ۳ هزار نفر یک پایگاه خانواده شهری با دو نفر کارشناس مامایی و مراقب سلامت راه‌اندازی می‌گردد.
 علی‌محمد شفا خواه تصریح کرد: در حال حاضر محدوده‌های مناطق مختلف بر اساس محلات تحت پوشش هر مرکز خدمات جامع سلامت شناسایی و در سامانه وزارت بهداشت نرسیم شده است و به‌زودی در دسترس عموم مردم قرار می‌گیرد.
شفا خواه اظهار کرد: طبق سامانه الکترونیک سیب (سلامت) از جمعیت ۱۲۰ هزارنفری شهر برازجان، ۹۰ هزار نفر در طی یک سال گذشته یک‌بار خدمت از مراکز بهداشتی و درمانی ما دریافت نموده‌اند که در سامانه ثبت شده است وبر اساس جمعیت یک‌بار خدمت گرفته، ۳۰ پایگاه سلامت خانواده شهری فعال می‌شود.
رئیس گروه توسعه و مدیریت شبکه بهداشت و درمان دشتستان با بیان اینکه نقش نهادها و ارگان‌های دولتی و همچنین رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی و آگاهی دادن این طرح به عموم مردم از ابتدای طرح تأثیرگذار بوده است، گفت: شهروندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این طرح و مطالب آموزشی به وب‌سایت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با آدرس (www.bpums.ac.ir) مراجعه نمایند.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سلامت.خانواده     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   28 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >