رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
ارتقاء شاخص‌های بهداشتی بر بهبود کیفیت ارائه خدمات درمانی اثر مستقیم دارد

1 امرداد 1402
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: ارتقاء شاخص‌های بهداشتی بر بهبود کیفیت ارائه خدمات درمانی اثر مستقیم دارد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس حمید حبیبی نیا در جلسه بررسی وضعیت بهداشت محیط مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس به بررسی شاخص‌های بهداشتی و نقاط ضعف و قوت آن پرداخته و گفت: شاخص‌های بهداشتی در سه‌ماهه اول سال 1402 نسبت به سال گذشته ارتقاء داشته است.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: تلاش در جهت بهبود وضعیت موجود ضامن ارتقاء بهبود کیفیت خدمات درمانی به بیماران و همچنین سلامت کارکنان و حتی بهبود وضعیت محیط‌زیست خواهد داشت.
 وی عنوان داشت: بهداشت مواد غذایی، آب، فاضلاب و مدیریت پسماند و وضعیت بهداشتی بخش‌ها و همچنین تهویه بیمارستان  از محورهای مهم موردتوجه بازرسین بهداشت محیط است.
مهندس حبیبی نیا افزود: پسماندهای بیمارستانی اعم از عادی، شیمیایی و عفونی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و نقش آموزش کارکنان در زمینه تفکیک، جمع‌آوری، حمل‌ونقل و بی‌خطرسازی پسماند عفونی بسیار مهم است.
 وی همچنین تصفیه فاضلاب بیمارستانی را یک‌راه مهم در جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست و انتشار بیماری‌های عفونی دانست.
حمید حبیبی نیا گفت؛ کارشناسان بهداشت محیط این مرکز در طول سال، حداقل چهار نوبت به‌صورت فصلی بر وضعیت بهداشت محیط بیمارستان‌ها نظارت کرده و یکی از راه‌های موفقیت در زمینه ارتقاء شاخص‌های بهداشتی در بیمارستان‌ها تعامل و همدلی کارشناسان بهداشتی در حوزه بهداشت و درمان است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر مراکز بهداشتی و درمانی را از الگوهای بهداشتی جامعه  عنوان و ارتقاء وضعیت بهداشتی این اماکن را در ارتقاء فرهنگ بهداشتی مردم مهم دانست.

انتهای پیام/ ا.س-3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شاخص‌های.بهداشتی     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   1 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >