احتمال انتقال بیماری‌های واگیر و خطر گرمازدگی برای برخی از زائرین در مراسم اربعین حسینی (ع)

21 امرداد 1402
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در مراسم اربعین حسینی (ع) امسال با توجه به گرما و طولانی بودن مسافت، احتمال انتقال بیماری‌های واگیر، خطر گرمازدگی و خطر بروز مشکلات بهداشتی و درمانی برای برخی از زائرین عزیز وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حبیبی نیا بیان داشت: برنامه ارتباطات خطر و مشارکت اجتماعی در اربعین برای آمادگی، آموزش مؤثر، واکنش به‌موقع، تعیین منابع موردنیاز، هماهنگی سازمان‌های ذینفع و جلب مشارکت اجتماعی ضروری است و به‌صورت مؤثر و هماهنگ با سایر برنامه‌ها باعث توانمندسازی مردم، اعتماد عمومی و مدیریت صحیح خطر می‌شود.
این مقام مسئول اظهار داشت: بیماری‌ها یک بحران سلامتی است و یک بحران اطلاعاتی، اقتصادی و اجتماعی نیز محسوب می‌شود. این پیامدها بر ارائه خدمات بهداشتی ضروری تأثیر می‌گذارد.
وی افزود: آموزش و توانمندسازی رابطین سلامت کاروان‌ها و موکب‌ها و زائرین، پیشگیری از بیماری‌های واگیر، گرمازدگی رعایت بهداشت محیط و سلامت مواد غذایی و مدیریت اینفودمی، پاسخ به شایعات و پایش و ارزشیابی از مهم‌ترین برنامه‌های این مرکز جهت زائرین عزیز در اربعین حسینی (ع) است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان داشت: انتشار پوسترها و محتویات آموزشی در فضای مجازی، تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی (بهداشت فردی، مواد غذایی و...) در کاروان‌ها و شناسایی افراد پرخطر در کاروان‌ها جهت ارائه خدمات بهتر نیز صورت می‌گیرد.
مهندس حبیبی نیا خاطرنشان کرد: جلسه برون بخشی ارتباطات خطر و مشارکت اجتماعی ویژه اربعین حسینی (ع) با همکاری سازمان‌های درگیر مانند سازمان بازسازی عتبات عالیات استان، حج و زیارت استان، اورژانس ۱۱۵ و ... در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان بوشهر برگزار شد./

انتهای پیام/ ا.س ۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اربعین     بیماری‌های.واگیر     گرمازدگی     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   22 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >