نظام سلامت در صورت انتخاب استراتژی غلط محکوم به شکست است

23 امرداد 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: استراتژی نظام سلامت باید به سمت خود مراقبتی برود و در صورت انتخاب استراتژی غلط محکوم به شکست هستیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد در نشست با فرماندار دشتستان اظهار داشت: میانگین بیماران دیابتی دشتستان نسبت به استان دو برابر بیشتر است که اگر نظام سلامت به سمت مراقبت مستمر نرود همین بیماران دیابتی در آینده دچار بیماری‌های چشمی، کلیوی، زخم و ... می‌شوند که هزینه‌های هنگفتی بر نظام سلامت تحمیل می‌کند.
این مقام مسئول بهداشتی گفت: یکی از اهداف اجرای طرح پزشکی خانواده همین نظام مراقبت است که بیماری‌هایی که در آینده ممکن است افرا دچار شوند پیشگیری کند.
دکتر برجوئی‌فرد ‌خاطرنشان کرد: مراجعات غیرضروری مردم به پزشکان متخصص بسیار زیاد است و این باعث می‌شود مردم هزینه‌های زیادی از جیب بپردازند که یکی دیگر از اهداف برنامه پزشکی خانواده شهری، مدیریت همین مراجعات است.
فرماندار دشتستان نیز گفت: از حوزه بهداشت شهرستان دشتستان بسیار رضایت داریم و هیچ گزارش و شکایتی از این حوزه نشده است.
دکتر احمد بنافی در نشست با معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: بهداشت از نظر اهمیت بر درمان غلبه دارد چرا که تقویت بهداشت باعث کاهش مراجعات به بخش درمان می‌شود.

انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     فرماندار     دکتر.احمد.بنافی     شهرستان.دیر    
   

تاریخ بروز رسانی:   23 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >