مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان بوشهر:
رعایت مقررات بهداشت محیطی در مساجد یک امر ضروری است

24 امرداد 1402
مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان بوشهر گفت: رعایت مقررات بهداشتی در مساجد به‌عنوان یک پایگاه مردمی، زمینه‌ساز اجرای موازین و مسائل بهداشتی است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، حجت‌الاسلام عیسی راستگو اظهار داشت: مرکز رسیدگی به امور مساجد استان بوشهر در خصوص رفع مشکلات بهداشتی مساجد آمادگی دارد.
 وی تصریح کرد: فعالان حوزه سلامت با نمازگزاران و متولیان مساجد تعاملات بیشتری داشته باشند.
مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان بوشهر گفت: طرح مفاهیم مختلف پیرامون سلامت جامعه در مساجد ضروری است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نیز گفت: ماه‌های محرم و صفر و تجمعاتی که از این حیث در حسینیه‌ها و مساجد فراهم می‌سازد، علاوه بر تمرکز بر رفع نواقص بهداشتی در این اماکن مقدس، فرصتی جهت طرح برنامه‌های سلامت جامعه‌محور را فراهم می‌سازد.
حمید حبیبی نیا در ادامه بیان داشت: بر این اساس بازرسان بهداشت محیط و بهورزان مرکز بهداشت ضمن حضور در مساجد در هر فصل، گزارش کاملی از آخرین وضعیت بهداشتی مساجد را ارائه می‌دهند که مراسم سوگواری و اعیاد نیز تحت پوشش خدمات بازرسی و آموزشی سیستم بهداشتی قرار می‌گیرد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: در بازرسی‌ها رعایت بهداشت عمومی، بهداشت مواد غذایی، تأمین آب سالم و دفع صحیح فاضلاب، جمع‌آوری صحیح پسماندها، بهداشت فردی فعالان در توزیع مواد غذایی و توجه خاص به ایمنی مساجد مورد ارزیابی دقیق قرار می‌گیرد و مراتب به نحو مقتضی به اطلاع دست‌اندرکاران امر قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ح.گ ۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید.

کلمات کلیدی:
مساجد     حجت‌الاسلام.عیسی.راستگو     حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   24 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >