معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
برنامه سلامت خانواده به‌منظور ارتقای مراقبت‌های اولیه در ۵ شهرستان و در سه فاز اجرا می‌شود

24 امرداد 1402
معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برنامه سلامت خانواده (پزشکی خانواده و نظام اجرا) به‌منظور ارتقای مراقبت‌های اولیه در 5 شهرستان استان بوشهر اجرایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، حسین دلخواه در نشست هم‌اندیشی شهرهای مشمول طرح سلامت خانواده (پزشکی خانواده و نظام ارجاع) در شهرستان دشتستان افزود: با اجرای برنامه سلامت خانواده (پزشکی خانواده و نظام ارجاع) هزینه‌های درمان کاهش‌یافته و دسترسی به سطوح تخصصی آسان‌تر خواهد شد.
دلخواه تصریح کرد: در شهرستان دشتستان، شهر برازجان به‌عنوان پایلوت و نمونه اجرای برنامه سلامت خانواده (پزشکی خانواده و نظام ارجاع) انتخاب و در حال تکمیل زیرساخت‌های لازم است و در این راستا 19 نفر مراقب سلامت و ماما به‌کارگیری شده‌اند.
 وی همچنین اظهار کرد: این برنامه بعد از شهرستان دشتستان، در شهرهای بوشهر، گناوه، دیلم، دشتی و کنگان اجرا می‌شود و مدیران این شهرستان‌ها در گام اول باید نیازسنجی از وضعیت کنونی انجام دهند و در نیازسنجی، وضعیت فضای فیزیکی، نیروی انسانی، (پزشک، ماما، مراقب سلامت)، تجهیزات پزشکی و غیرپزشکی، پانسیون نیروهای طرحی و بلوک‌بندی جدید بر اساس جمعیت مشخص خواهد شد.
معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: مدیران شبکه بهداشت و درمان 5 شهرستان مذکور در این نشست، ضمن آموزش این برنامه از تجربیات و گام‌های اجرایی شهرستان دشتستان استفاده خواهند کرد
 این نشست با حضور معاون اجرایی معاونت بهداشتی، مدیر گروه مرکز مدیریت شبکه، رئیس گروه آموزش و ارتقاء سلامت، کارشناسان واحد مدیریت شبکه، روسای شبکه‌های شهرستان‌های دشتستان، بوشهر، گناوه، دیلم و کنگان و کارشناسان درگیر در اجرای برنامه در این شهرستان‌ها به میزبانی شهرستان دشتستان برگزار شد.
انتهای پیام/س.غ3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سلامت.خانواده     معاون.اجرایی     حسین.دلخواه     معاونت.بهداشت     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   24 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >