رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
تشدید مراقبت‌های بهداشتی در بازگشت زوار اربعین حسینی

13 شهريور 1402
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: هم‌زمان با بازگشت زوار اباعبدالله الحسین (ع) از مراسم پرشکوه اربعین حسینی مراقبت‌های بهداشتی تشدید می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، حمید حبیبی نیا بیان داشت: هم‌زمان با فرارسیدن ایام مراسم بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) به‌منظور مراقبت هر چه بهتر بیماری‌های واگیر شایع و بومی در منطقه و عنایت به حضور کثیر زائرین ایرانی و زائرین از همه کشورهای جهان در این مراسم عظیم، اهمیت تشدید مراقبت‌های بهداشتی بیش‌ازپیش نمایان است.
وی اظهار داشت: اطلاع‌رسانی مناسب و همه‌جانبه به زائرین در خصوص نکات مهم بهداشتی و رعایت دستورالعمل‌های وزارتی ارسال شده در این خصوص جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های واگیر مانند بیماری‌های تنفسی، وبا، پیشگیری از گرمازدگی، حیوان گزیدگی و تب و بثورات جلدی و همچنین رعایت بهداشت فردی و محیط در سفر پر خیروبرکت اربعین حسینی از اولویت‌های بهداشتی است.
 وی افزود: ضمن برگزاری جلسات آموزشی نکات مهم بهداشتی در پیشگیری از بیماری‌های واگیر به موکب داران و رابطین سلامت ادارات شهرستان بوشهر در محل مرکز بهداشت شهرستان بوشهر برگزار شد.
حبیبی نیا اضافه داشت: محتوای آموزشی (پوستر مجازی، کلیپ و...) در این خصوص از طریق فضای مجازی در اختیار موکب داران جهت انتقال مطالب به زائران و اطلاع‌رسانی گسترده مطالب بهداشتی از طریق فضای مجازی و حضوری در اختیار آن‌ها قرار گرفت.
وی تصریح کرد: همچنین کلاس آموزشی در محل اداره کل آموزش پرورش استان جهت پرسنل و هم‌زمان به‌صورت زنده در اپلیکیشن شاد جهت عموم کادر آموزشی و اداری آموزش پرورش استان توسط کارشناسان واحد بیماری‌های واگیر و بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر برگزار گردیده است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: از کلیه زائرین بازگشته از این سفر معنوی درخواست می‌شود در صورت داشتن هرگونه علائم تنفسی، گوارشی و تب و بثورات جلدی و ... به نزدیک‌ترین مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت جهت انجام مراقبت‌های تشدید یافته سندرمیک بیماری‌ها مراجعه کنند

 انتهای پیام/ ا.س۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
موکب.اربعین.حسینی     بازگشت.زوار     مراقبت.بهداشتی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   13 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >