در قرارگاه جمعیت مطرح شد؛
سقط جنایی موجب ابطال پروانه پزشکی می‌شود/ گزارش تصویری

14 شهريور 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سقط غیرقانونی (جنایی) جنین ممنوع بوده و بنا به قانون مجازات اسلامی مستوجب دیه، حبس و ابطال پروانه پزشکی است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد در پانزدهمین نشست قرارگاه جمعیت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: سقط قانونی در دادگاه و با ریاست قاضی ویژه سقط است که به درخواست مادر باردار و با ادله کافی مبنی بر نقص عضو در جنین (طبق تعاریف قانونی) و یا در خطر بودن جان مادر، حداکثر تا پایان ۴ ماهگی جنین صادر می‌شود.
دبیر قرارگاه جمعیت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مواد قانونی متعددی به موضوع سقط‌جنین اشاره می‌کند که مهم‌ترین مواد مرتبط با وزارت بهداشت ماده ۵۵ و ۵۶ است.
وی با اشاره به اجرای ماده ۵۶ گفت: چنانچه پزشک، ماما یا دارو فروش به‌صورت غیرقانونی وسایل سقط را فراهم یا مباشرت به سقط‌جنین کند پروانه فعالیت پزشکی یا مامایی وی باطل می‌شود.
دکتر برجوئی تأکید کرد: نکته مهم این ماده این است که ارتکاب این جرم نیازمند تکرار نیست؛ به همین دلیل آگاهی پزشک و ماما از این قوانین بسیار مهم است.
انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     قرارگاه.جمعیت     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد    

تاریخ بروز رسانی:   14 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >