استفاده از ماسک راهکار قوی برای پیشگیری از ابتلا یا انتقال بیماری آنفلوانزا

9 مهر 1402
کارشناس بیمارهای واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: استفاده از ماسک راهکار بسیار قوی پیشگیرانه از ابتلا یا انتقال بیماری آنفلوانزا و بیماری حاد تنفسی است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مکیه جعفری گفت: مهم‌ترین راه انتشار بیماری آنفلوانزا از طریق ترشحات تنفسی موجود در هوا است و از راه عطسه و سرفه منتقل می‌شود.
وی اظهار داشت: استفاده از ماسک در همه موارد راهکار بسیار قوی پیشگیرانه از ابتلا یا انتقال بیماری آنفلوانزا و بیماری حاد تنفسی است.
این کارشناس افزود: یکی از گام‌های کلیدی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری آنفلوانزا و بیماری حاد تنفسی رعایت فاصله از افراد داری علائم مانند عطسه و سرفه به میزان 1.5 متر است.
جعفری بیان داشت: در هنگام عطسه و سرفه دهان و بینی خود را با دستمال‌کاغذی بپوشانیم و دستمال‌کاغذی استفاده‌شده را در سطل زباله دربدار بیندازیم.
کارشناس بیمارهای واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر توضیح داد: در صورت نبودن دستمال‌کاغذی در هنگام عطسه و سرفه از گودی آرنج استفاده کنیم و در اسرع وقت لباس خود را تعویض کنیم و دست‌ها را با آب و صابون بشویم.
جعفری بیان کرد: ایجاد محیط کار سالم از طریق اجرای برنامه‌ها و خط مشی‌های ارتقای سـلامت در محـل کـار، خلق محیط فیزیکی و فرهنگ حمایتی و تشویق شیوه زندگی سالم با همکـاری کارکنـان و کارفرمایـان قابل‌اجراست.
این کارشناس افزود: تمرکز بر برنامه‌های ارتقای سلامت در محل کار طیف گسترده‌ای از حیطه‌های سلامت را تحت پوشش قرار می‌دهد.
کارشناس بیمارهای واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تأکید کرد: در صورت مشاهده علائم بیماری در بدن خود در منزل بمانید و به‌اندازه کافی استراحت کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن جهت ویزیت پزشک به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت نزدیک محل سکونت خود مراجعه کنید.

 انتهای پیام/ ح.گ ۳۰۰۱
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
آنفلوآنزا     مرکز.بهداشت.بوشهر     کارشناس.بیماری.واگیر     مکیه.جعفری        

تاریخ بروز رسانی:   9 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >