در نیمه اول سال جاری؛
۸۷۷۳ خطرسنجی و مراقبت از سکته‌های قلبی و مغزی در گناوه صورت گرفته است

9 مهر 1402
مسئول واحد بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در نیمه اول سال جاری ۸ هزار و ۷۷۳ خطرسنجی و مراقبت از سکته‌های قلبی و مغزی در گناوه صورت گرفته است.

زهره گره در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار داشت: آگاهی از عوامل خطر و اصلاح شیوه زندگی مهم‌ترین اقدام در پیشگیری از بیماری قلبی عروقی است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر بیماری قلبی عروقی اولین علت مرگ در دنیا و همچنین در کشور است که در استان بوشهر و شهرستان گناوه هم وضعیت به همین شکل است.
گره اضافه کرد: در این راستا شهروندان محترم لازم است عوامل خطر بیماری‌های قلبی عروقی را بشناسند و بر این اساس شیوه زندگی خود را اصلاح کنند و چرا که آگاهی از عوامل خطر و اصلاح شیوه زندگی در واقع مهم‌ترین اقدام در پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی است.
وی اضافه کرد: بیشتر مرگ‌ها ناشی از بیماری قلبی عروقی است که به شکل حملات قلبی و سکته‌های مغزی تظاهر می‌کنند.
مسئول واحد بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: عوامل خطر اصلی بیماری‌های قلبی عروقی و سکته‌های مغزی شامل مصرف دخانیات و الکل، رژیم غذایی ناسالم و کم‌تحرکی است که به نوبه خود در افراد به شکل فشارخون بالا، قند خون بالا، کلسترول خون بالا، اضافه‌وزن و چاقی تظاهر می‌کنند.
وی افزود: در شهرستان گناوه برنامه سالانه پیشگیری از سکته‌های قلبی و مغزی از طریق خطرسنجی و مراقبت ادغام یافته، دیابت، فشارخون بالا و اختلافات چربی خون پیش‌بینی‌شده و در حال اجرا است که در این راستا در شش‌ماهه اول سال تعداد ۸ هزار رو ۷۷۳ مراقبت انجام شده است و ۱۶۳ بیمار فشارخونی، ۱۹۰ بیمار دیابت، هزار و ۱۵۵ بیمار چربی خون و ۶۸۹ بیمار پره دیابت شناسایی شده است.
مسئول واحد بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه بیان کرد: امسال روز جهانی قلب با موضوع استفاده از راه‌هایی برای شناخت قلب و حفاظت از آن تعیین‌شده است و پیام اصلی آن » با شناخت عوامل خطر بیماری قلبی عروقی، از قلب خود بهتر مراقبت کنید» است.
 گره تأکید کرد: سالانه هدف از برگزاری این مناسبت این است که افراد بدانند چگونه می‌توانند با انتخاب شیوه زندگی سالم و چند تغییر ساده در سبک زندگی خود سلامت قلب خود را حفظ کنند.


انتهای پیام/ ر.د ۳۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بیماری.قلبی.عروقی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه     زهره.گره    

تاریخ بروز رسانی:   10 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >