طرح رویش برای مراقبین بهداشتی چیست؟

16 مهر 1402
رئیس گروه جوانی جمعیت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اجرای طرح رویش یکی از مهم‌ترین طرح‌های قانون جمعیت در جهت تشویق کارکنان بهداشتی است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر طیبه احمدزاده در شانزدهمین قرارگاه جوانی جمعیت افزود: طرح رویش از مهم‌ترین موضوعات قوانین جمعیتی در راستای افزایش انگیزه مراقبین سلامت به مقوله مشاوره فرزند آوری است.
رئیس گروه جوانی جمعیت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: این ماده به پرداخت کارانه به ازای افزایش موالید در جمعیت تحت پوشش اختصاص دارد.
وی اظهار کرد: طبق بند پ ماده 46 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، وزارت بهداشت مکلف به پرداخت فوق‌العاده کمک به فرزند آوری به‌صورت افزایش پلکانی به ازای تولد فرزند اول به بعد در جمعیت تحت پوشش به ارائه‌دهندگان خدمات، است.
دکتر احمدزاده در توضیح این ماده گفت: یکی از خدمات بهداشتی که به‌صورت فعال و با پوشش بالا باید توسط بهورزان و مراقبین سلامت انجام شود، مشاوره فرزند آوری با زنان واجد شرایط است؛ و وقتی این مشاوره به نتیجه برسد و نوزادی در خانوارهای ایرانی تحت پوشش آن مراقب سلامت متولد شود، به‌گونه‌ای که میزان موالید یک سال نسبت به سال قبل افزایشی باشد، کارانه‌ای در قالب طرح رویش به آن مراقب سلامت تعلق می‌گیرد.
این مسئول بهداشتی اضافه کرد: ویژگی این طرح افزایش پلکانی آن است و به این معناست که هرچقدر میزان موالید در جمعیت ایرانی تحت پوشش افزایش بیشتری نسبت به سال گذشته داشته باشد، کارانه بیشتری به مراقب سلامت تعلق می‌گیرد.
وی تأکید کرد: از ویژگی‌های دیگر این کارانه این است که رتبه تولد فرزند در آن مهم نیست و صرفاً افزایش موالید باعث پرداخت کارانه می‌شود.
دکتر احمدزاده خاطرنشان کرد: به کلیه مراقبین سلامت و بهورزان عزیز توصیه می‌شود با جدیت در امر مشاوره فرزند آوری به زنان واجد شرایط ایرانی، علاوه بر گام برداشتن در جهت جوانی جمعیت کشور، از مزایای طرح رویش بهره‌مند شوند.


انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     طرح.رویش     قرارگاه.جوانی.جمعیت     معاونت.بهداشت     دکتر.طیبه.احمدزاده    

تاریخ بروز رسانی:   16 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >