رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی:
شناسایی و کنترل بیماری‌های دیابت و فشارخون با خود مراقبتی تحقق می‌یابد

30 مهر 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: شناسایی و کنترل بیماری‌های دیابت و فشارخون با خود مراقبتی تحقق می‌یابد.

مهندس پرویز احمدی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مداخلات سلامت در شهرستان دشتی در سال ۱۴۰۲، کاهش میزان افراد مبتلا به فشارخون بالا است.
وی افزود: سومین عامل مرگ‌ومیر در دنیا فشارخون بالاست که در ایران از هر ۵ نفر یک نفر مبتلا به فشارخون و در شهرستان دشتی از هر ۳ نفر ۱ نفر مبتلا می‌باشند.
مهندس احمدی اضافه کرد: از مهم‌ترین مشکلات بیماری فشارخون بی علامت بودن آن است که باعث می‌شود بیش از نیمی از بیماران شناسایی نشوند و همچنین از تعداد افراد شناسایی‌شده، فشارخون کنترل‌شده‌ای ندارند.
وی گفت: در شهرستان دشتی طبق طرح‌های غربالگری انجام شده در سال‌های گذشته ۳۲ درصد از افراد با سن بالای ۳۰ سال دارای فشارخون بالا بوده‌اند.
مهندس احمدی اضافه کرد: در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت بر اساس مراقبت پیشگیری از بروز سکته قلبی و مغزی از طریق خطرسنجی بررسی دو بیماری دیابت و فشارخون صورت می‌گیرد، بنابراین میان‌سالان و سالمندان بایستی با مراجعه به این مراکز دو بیماری دیابت و فشارخون مورد بررسی قرار دهند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی اضافه کرد: از عوامل ایجادکننده فشارخون زمینه ارثی بودن، جنسیت، چاقی شکمی و مصرف نمک در سفره غذایی است.
انتهای پیام/ م.ا ۳۰۴۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شناسایی     دیابت     فشار.خون     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی    
   

تاریخ بروز رسانی:   30 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >