رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
سلامت و ایمنی شغلی بانوان، نیاز و ضرورت اساسی مسئولان بهداشتی است

30 آبان 1402
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: اهمیت موضوع سلامت و ایمنی شغلی بانوان و ارتقای سطح سلامت شغلی آنان از نقطه ‌نظر کارفرمایان و مسئولان بهداشتی کشور به یک نیاز و ضرورت اساسی مبدل شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، حمید حبیبی نیا بیان داشت: همواره باید به این نکته توجه داشت که اشتغال زنان در محیط خارج از خانه اغلب با انجام وظایف خانه‌داری و غیره در داخل منزل نیز همراه است، بنابراین می‌توان اذعان داشت که در صورت مشابهت شغلی خاص بین یک زن و مرد، به دلیل وظایف خانه‌داری و... فشار کاری و استرس‌های آن در زنان بیشتر از مردان است.
کارشناس مسئول بهداشت حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نیز گفت: زنان شاغل در معرض مخاطرات سروصدا در مشاغل ریسندگی بافندگی، بیماری‌های اسکلتی عضلانی در مشاغل کار با کامپیوتر مواجه‌شدن بیش‌ازحد با پرتوهای یون‌ساز مثل پرتوهای ایکس باعث بروز سرطان، نواقص مادرزادی یا مشکلات دیگر ژنتیکی می‌شود، پرسنل خدمات بهداشتی و درمانی، کارکنان آزمایشگاه و برخی از کارکنان بخش‌های تولیدی در مواجهه با این پرتوها هستند.
گوهر افشین اظهار داشت: با توجه به اینکه زنان بیشتر از مردان به پزشک مراجعه و از کار غیبت می‌کنند، علت این مسئله تا حدودی به وظایف چندگانه آنان مربوط می‌شود. مراقبت از بیماران و فرزندان در خانه دلیل قابل قبولی برای این موضوع است.
کارشناس بهداشت حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: زنان بیشتر از مردان به موضوع سلامتی اهمیت می‌دهند و به دنبال ظهور اولین علایم بیماری، زودتر به پزشک مراجعه می‌کنند.
افشین خاطرنشان کرد: در مراکز خدمات جامع سلامت خدمات تن‌سنجی و ارزیابی الگوی تغذیه، ارزیابی از نظر کیفیت فعالیت بدنی، سلامت روان و خطر سنجی (احتمال خطر سکته در ۱۰سال آینده) جهت بررسی سلامت زنان ارائه می‌گردد.

  انتهای پیام/ا.س ۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ایمنی.شغلی.بانوان     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   30 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >