فرماندار تنگستان:
پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا موجب تشخیص سریع‌تر این بیماری‌ها و افزایش آگاهی مردم می‌شود

5 آذر 1402
فرماندار تنگستان گفت: پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا که هم‌زمان با سراسر کشور از ۲۰ آبان ماه در تنگستان شروع‌شده موجب تشخیص سریع‌تر بیماری‌های فشارخون و دیابت و افزایش آگاهی مردم در این حوزه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، احمد لطفی که برای شرکت در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در مرکز خدمات جامع سلامت شهید رجائی اهرم تنگستان حضور داشت بیان داشت: ۷ مرکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت در تنگستان آمادگی لازم را برای انجام معاینات مرتبط با پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا دارند.
وی ادامه داد: تمهیدات لازم برای ایجاد پایگاه‌های سیار نیز در مناطقی که به خانه‌های بهداشت دسترسی ندارند اندیشیده شده است.
فرماندار تنگستان با درخواست از مردم شهرستان تنگستان برای شرکت در این پویش اظهار داشت: نزدیک به ۵۵ هزار نفر جزء گروه هدف این پویش محسوب می‌شوند که باید تا ۱۵ دی‌ماه مراقبت‌های لازم را دریافت نمایند.
لطفی تصریح کرد: در این طرح علاوه بر انجام معاینات و مراقبت‌های بهداشتی، در صورت نیاز آزمایش قند خون نیز برای مراجعه‌کنندگان انجام می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان نیز گفت: شناسایی افراد در معرض خطر ابتلا به بیماری دیابت و فشارخون از اهداف پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا است.
ماه زرافشون رفیعی گفت: تلاش داریم تا با اجرای این طرح به هدف اصلی این طرح که شناسایی افراد در معرض خطر است دست‌یابیم.
وی ادامه داد: ما خود را مسئول سلامت مردم می‌دانیم و در نیل به این هدف مصمم و ثابت‌قدم بوده و از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: مردم می‌توانند با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت با شرکت در این طرح که به‌صورت کاملاً رایگان انجام می‌شود شرکت نمایند.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید

کلمات کلیدی:
پویش     غربالگری     دیابت     فرماندار     احمد.لطفی     شهرستان.تنگستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   5 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >