توسط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر صورت گرفت؛
پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در دادسرای عمومی و انقلاب استان بوشهر

6 آذر 1402
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در دادسرای عمومی و انقلاب استان بوشهر صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ حمید حبیبی نیا گفت: در پویش ملی دیابت و فشارخون بالا، تکمیل پرونده سلامت الکترونیک و غربالگری دیابت و پرفشاری خون برای ارتقای برنامه سلامت خانواده موردتوجه است.
وی گفت: در این پویش ملی کارکنان بالای ۱۸ سال، دادسرای عمومی و انقلاب استان بوشهر با تکمیل پرسش‌نامه‌ای در خصوص سابقه دیابت و فشارخون بالا دارای پرونده سلامت شدند و میزان فشارخون آن‌ها اندازه‌گیری شد که در صورت تشخیص بیماری تحت کنترل و درمان قرار می‌گیرند.
حبیبی نیا در ادامه گفت: امروزه مصرف غذاهای آماده، پرکالری و دارای نمک زیاد در میان افراد به خصوص کودکان و جوانان افزایش‌یافته درحالی‌که با در پیش گرفتن شیوه‌های سالم در زندگی و کاهش پنج تا هفت درصدی وزن بدن می‌توان از بروز دیابت به میران زیاد پیشگیری کرد.
وی در پایان افزود: این طرح در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و پایگاه سلامت و همچنین در مراکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی و خانه‌های بهداشت و ایستگاه‌های سیار مستقر در سطح شهر برای گروه‌های هدف انجام می‌گردد.

انتهای پیام/ا.س 3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پویش     غربالگری     فشار.خون     دیابت     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   6 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >