هنوز خدمات مرتبط با اچ.آی.وی با موانع متعددی روبرو است

6 آذر 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با گذشت چهار دهه از پاسخ‌دهی به اپیدمی اچ.آی.وی، هنوز در سراسر دنیا خدمات پیشگیری، تشخیص و مراقبت و درمان با موانع متعددی روبه‌رو است.

دکتر قاسم برجوئی‌فرد به مناسبت هفته اطلاع‌رسانی ایدز اظهار کرد: علی‌رغم گذشت چهار دهه از پاسخ‌دهی به اپیدمی اچ.آی.وی، هنوز در سراسر دنیا خدمات پیشگیری، تشخیص و مراقبت و درمان با موانع متعددی روبه‌رو است؛ و هر سال متناسب با شرایط، یکی از اقدامات اصلی که باید برای کنترل بیماری سرلوحه کار قرار گیرد به‌عنوان شعار روز جهانی در نظر گرفته می‌شود.
این مقام مسئول بهداشتی افزود: یکی از راهکارهای مؤثر در دستیابی به اهداف پیشگیری و تشخیص اچ.آی.وی جلب مشارکت گیرندگانِ خدمت و تمرکز بر مشارکت اجتماعی است.
دکتر برجوئی‌فرد گفت به همین منظور آموزش، اطلاع‌رسانی و ترغیب به انجام تست اچ.آی.وی به مدت یک ماه از تاریخ ۲۰ آبان لغایت ۲۰ آذر ۱۴۰۲ با شعار « ارتقاء خدمات تشخیص اچ.آی.وی با مشارکت اجتماعی » و همچنین فعالیتهای مختلف دیگر اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه برنامه‌های اطلاع‌رسانی و دسترسی به انجام تست تشخیصی اچ.آی.وی در دو محور اصلی برنامه‌ریزی و تشدید شده است گفت: اول تشدید انجام آزمایش اچ.آی.وی در تمام مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری و مراکز و پایگاههای خدمات جامع سلامت استان و دوم کاهش استیگما و دسترسی همگانی به آموزش و انجام آزمایش اچ.آی.وی.
 دکتر برجوئی‌فرد خاطرنشان کرد: انجام تست اچ.آی.وی با رعایت اصول و به صورت محرمانه و رایگان در کمتر از ۲۰ دقیقه انجام می‌شود.
شعار روز جهانی ایدز ۱۴۰۲ ارتقاء خدمات تشخیص اچ.‌آی.‌وی  با مشارکت اجتماعی، پایان ایدز با پوشش همگانی خدمات پیشگیری، تشخیص، مراقبت و درمان است.
انتهای پیام/م.ب ۲۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اچ.آی.وی     هفته.اطلاع‌رسانی.ایدز     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد    

تاریخ بروز رسانی:   6 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >