تشخیص و درمان به‌موقع اچ آی وی امکان انتقال آن را کاهش می‌دهد

11 آذر 1402
کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: تشخیص و درمان به‌موقع اچ آی وی امکان انتقال آن را کاهش می‌دهد.

عفیفه گودرزی افزود: اچ آی وی یک بیماری عفونی قابل‌کنترل است که در صورت تشخیص و درمان به‌موقع، هم فرد می‌تواند طول عمر طبیعی داشته باشد و هم امکان انتقال بیماری به دیگران به حداقل ممکن می‌رسد.
گودرزی اذعان داشت: با کاهش ترس بی‌مورد از بیماری، رفع انگ و تبعیض بیماری شرایطی را فراهم آوریم، افراد بی‌واهمه برای آزمایش تشخیصی اقدام و در صورت ابتلا تحت مراقبت قرار گیرند.
وی تصریح کرد: کمک کنیم افراد اطلاعات درست در خصوص اچ آی وی پیدا کرده و باور کنند اچ ای وی یک بیماری عفونی قابل مراقبت و کنترل است تا زمینه برای دریافت خدمات تشخیص، مراقبت و درمان اچ آی وی فراهم آید.
این کارشناس بیماری‌های واگیر با اعلام محرمانه و رایگان بودن انجام تمامی خدمات تشخیص، درمان و مراقبت اچ آی وی افزود: تست تشخیص سریع اچ آی وی در مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری با شماره تماس ۰۷۷۳۷۲۶۶۹۹۱ واقع در مرکز خدمات جامع سلامت عسلویه و همچنین در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت سطح شهرستان به‌صورت همه‌روزه انجام می‌شود.
گودرزی شعار روز جهانی سال ۱۴۰۲ را ارتقاء خدمات تشخیص اچ‌ آی ‌وی با مشارکت اجتماعی، پایان ایدز با پوشش همگانی خدمات پیشگیری، تشخیص، مراقبت و درمان، بیان و ادامه داد: هر سال اول دسامبر به نام روز جهانی ایدز نام‌گذاری شده است که جوامع در این روز با یکدیگر هم‌پیمان می‌شوند تا در امر کنترل بیماری مشارکت داشته باشند.
گودرزی اعلام کرد: به مناسبت روز جهانی ایدز یک بازه زمانی یک‌ماهه (از ۲۰ آبان لغایت ۲۰ آذر) در نظر گرفته‌شده ‌است که فرصت مناسبي براي تبيين برنامه‌ها، جلب مشاركت سیاست‌گذاران و مسئولان، بيان اقدامات، دستاوردها و چالش‌هاي موجود و همچنين تكريم فعاليت‌هاي دست‌اندرکاران خواهد بود.
انتهای پیام/ م.ک ۳۰۹۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اچ.آی.وی     عفیفه.گودرزی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   11 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >