رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
۲۵ هزار نفر در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در تنگستان تاکنون غربالگری شده‌اند

14 آذر 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: از آغاز پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا، سلامت ۲۵ هزار و ۵۵۷ نفر در تنگستان در رابطه با بیماری دیابت و فشارخون بالا ارزیابی‌شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی در حاشیه بازدید از روند اجرای پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در تنگستان بیان داشت: علاوه بر فعال بودن پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت در این پویش، ۲۶ تیم سیار نیز وظیفه بررسی سلامت مردم را بر اساس دستورالعمل‌های اجرایی این طرح بر عهده‌دارند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: از میان افراد غربالگری شده هزار و ۲۶ نفر در رابطه با فشارخون بالا و ۴۰۶ نفر در رابطه با دیابت به پزشک، جهت بررسی جامع‌تر ارجاع شده‌اند.
رفیعی تصریح کرد: همواره سلامت مادران باردار از اهمیت بالائی برخوردار بوده و در همین راستا تمامی مادران باردار در تنگستان در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا پایش شده‌اند.
وی تأکید کرد: تمام تلاش‌ها در جهت بیماریابی در این طرح در حال انجام است و امیدواریم در پایان این پویش ضمن آموزش گروه‌های سنی مختلف و افزایش آگاهی در رابطه با بیماری دیابت و فشارخون بالا، موفق به شناسایی بیماران دیابتی و فشارخونی که از بیماری خودآگاهی ندارند شده و با ارائه خدمات لازم به کنترل بیماری و پیشگیری از آسیب‌های بعدی آن کمک کنیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان خاطرنشان کرد: تاکنون از بین افراد غربالگری شده هزار و ۳۰۰ نفر به آزمایشگاه و مراکز نمونه‌گیر تنگستان مراجعه کرده و آزمایش قند خون برای آن‌ها انجام‌شده است.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید

کلمات کلیدی:
غربالگری     بازدید     پویش     فشارخون     ماه‎‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   14 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >