رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛
۷۰ درصد کارکنان ادارات شهرستان گناوه غربالگری دیابت و فشارخون شدند

22 آذر 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت : با اعزام تیم‌های سیار در طرح غربالگری دیابت و فشارخون ۷۰ درصد کارکنان ادارات این شهرستان پایش شدند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ دکتر عصمت حیدری ضمن قدردانی از روسای ادارات و بانک‌های شهرستان به خاطر شرکت در طرح غربالگری دیابت و فشارخون از آن‌ها خواست تا با تیم‌های اعزامی از شبکه بهداشت و درمان همکاری لازم را داشته باشند.
وی اشاره کرد: در راستای طرح ملی کنترل فشارخون، افرادی که مستعد پرفشاری خون هستند، شناسایی و غربالگری می‌شوند تا با آموزش، مراقبت و درمان از بروز عوارض بعدی پیشگیری به عمل آید و یک زندگی با نشاط و سالمی را برای بقیه عمر تجربه کنند.
دکتر حیدری تاکید کرد: تغذیه نامناسب، کم‌تحرکی، استرس شغلی، مصرف دخانیات و خواب ناکافی از عوامل خطر پرفشاری خون هستند.
وی اظهار کرد: فشارخون ۹۰/۱۴۰ میلی‌متر جیوه و بالاتر به‌عنوان پرفشاری خون محسوب می‌شود که برخی از افراد دچار پرفشاری خون بوده و تحت درمان هستند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه بیان داشت: هدف پویش ملی فشارخون و دیابت افزایش شناسایی و شروع زودرس مراقبت و درمان بیماران شناسایی‌شده است، همچنین از اهداف دیگر پویش افزایش آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر، پیامدها، اهمیت تشخیص زودرس و کنترل بیماری دیابت و پرفشاری خون می‌باشد.  
دکتر حیدری  یادآور شد: این طرح علاوه بر اجرا در پایگاه‌های سیار در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، پایگاه‌های سلامت، مراکز خدمات شبانه‌روزی و خانه‌های بهداشت برای گروه‌های هدف در سطح شهرستان گناوه در حال انجام است.


انتهای پیام م.ن:۳۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
غربالگری     دیابت     فشار.خون     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   22 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >