رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خبر داد:
تاکنون ۶۴ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال بوشهری در برنامه پویش ملی سلامت مشارکت داشتند

28 آذر 1402
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: تاکنون ۶۴ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال در برنامه "پویش ملی سلامت "(غربالگری دیابت و فشارخون بالا) مشارکت داشتند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، حمید حبیبی نیا گفت: از ابتدای برنامه "پویش ملی سلامت "(غربالگری دیابت و فشارخون بالا) تاکنون ۱۱۰ هزار و ۶۵۳ نفر از جمعیت بالای ۱۸ سال بوشهری در پویش ملی فشارخون بالا و دیابت مشارکت داشتند.
وی افزود: افزایش شناسایی و شروع مراقبت و درمان در بیماران مبتلا به دیابت و فشارخون بالا و افزایش آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر، پیامدها و اهمیت تشخیص زودرس و کنترل فشارخون بالا و دیابت اهداف این پویش است.
حبیبی نیا بیان داشت: مؤثرترین و کم‌هزینه‌ترین پیشگیری، در سطح اول اتفاق می‌افتد و جامعه با داشتن سبک زندگی سالم و با تأکید و توجه به تغذیه مناسب، ورزش و فعالیت کافی، آرامش فکری، دوری از استرس و ایمان و اعتقادات راسخ معنوی و دینی از ابتلا به بیماری در امان می‌مانند.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: دیابت و فشارخون بالا با اینکه در سطح اول پیشگیری اهمیت می‌یابد و سبک زندگی سالم تا حد زیادی از بروز آن‌ها پیشگیری می‌کند؛ اما به‌عنوان بیماری خاموش در جامعه گسترش یافته است.
حبیبی نیا بیان داشت: دیابت و فشارخون بالا به‌عنوان ام الامراض مطرحند و عاملی مهمی برای بسیاری از بیماری‌های خطرناک و تهدیدکننده سلامت مردم می‌باشند.
این مقام مسئول گفت: این دو بیماری به همراه عوارض بسیار شایعی که ایجاد می‌کنند، همچون حملات قلبی، سکته‌های مغزی و نارسایی پیشرفته کلیه و دیالیز و قطع عضو هزینه‌های سنگینی را به بیماران، خانواده‌ها، جامعه و دولت تحمیل می‌کند.
رییس مرکز بهداشت شهرستان در ادامه گفت: این طرح در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و پایگاه سلامت و همچنین در مراکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی و خانه‌های بهداشت و ایستگاه‌های سیار مستقر در سطح شهر برای گروه‌های هدف انجام می‌گردد.
وی با بیان اینکه پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون برای کلیه افراد ۱۸ سال و بالاتر و زنان باردار در همه گروه‌های سنی انجام می‌شود خاطرنشان کرد: این پویش در ۴۸ ایستگاه ثابت و ۲۰ ایستگاه سیار در شهرستان بوشهر در حال اجراست.
انتهای پیام/ح.گ 3001

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پویش     غربالگری     فشار.خون     دیابت     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   28 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >