سرپرست شبکه بهداشت و درمان کنگان خبر داد؛
۷۰ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال کنگانی در برنامه پویش ملی سلامت مشارکت کرده‌اند

4 دی 1402
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: تاکنون بیش از ۷۰ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال کنگانی در برنامه پویش ملی سلامت مشارکت کرده‌اند.

فاطمه آهو خوش در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: طرح پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون هم‌زمان با سراسر کشور با شعار (آگاهی زودتر، مراقبت مؤثرتر) جهت کلیه افراد بالای ۱۸ سال وزنان باردار در حال انجام است، این پویش در کشور از ۲۰ آبان ماه آغاز شده و تا ۱۵ دی‌ماه با هدف شناسایی بیماران دیابتی و فشارخونی ادامه دارد.
وی گفت: این دو بیماری عامل مهم سکته‌های قلبی و مغزی است که با غربالگری و شناسایی به‌موقع بیماران و کنترل بیماری قابل‌پیشگیری است، پویش ملی سلامت دو عامل مهم دیابت و پر فشارخون را بررسی می‌کند که بر مرگ‌ومیر و از کارافتادگی تأثیر بسزایی دارد.
آهو خوش بیان داشت: از ابتدای طرح تاکنون حدود ۳۵ هزار نفر در شهرستان به‌صورت رایگان غربالگری شده‌اند که افراد مشکوک به فشارخون و دیابت به آزمایشگاه، پزشک پیگیری و بررسی‌های لازم ارجاع شده‌اند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: این طرح در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و پایگاه سلامت و همچنین در مراکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی و خانه‌های بهداشت و ایستگاه‌های سیار مستقر در سطح شهر برای گروه‌های هدف انجام می‌گردد لذا همشهریان با مراجعه به سایت OP.SALAMAT.GOV.IR اطلاعات خود را ثبت نمایند و در طرح فوق مشارکت نمایند.

انتهای پیام/ م.س ۳۰۷۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پویش     غربالگری     دیابت     فشارخون     فاطمه.آهوخوش     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   4 دی 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >