مانور آتش‌سوزی و تخلیه اضطراری با سناریوی از پیش تعیین شده در بیمارستان گناوه انجام شد

16 دی 1402
سرپرست بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه گفت: مانور آتش‌سوزی و تخلیه اضطراری با سناریوی از پیش تعیین شده در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه انجام شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه، حسن فخرایی اظهار داشت: مانور عملیاتی آتش‌سوزی و تخلیه اضطراری طبق سناریوی از پیش تعیین شده با همکاری مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، بیمارستان سوانح و سوختگی، نیروی انتظامی، هلال‌احمر و سازمان آتش‌نشانی شهرستان در این بیمارستان برگزار شد.

فخرایی اظهار داشت: این مانور با هدف آماده‌سازی هر چه بیشتر پرسنل در مواجهه با حوادث غیرمترقبه و بحران‌های طبیعی، بالا بردن توان جسمانی و عملیاتی نیروهای امداد و نجات و واکنش سریع هنگام بروز حوادث احتمالی، ارزیابی توان و دانش تخصصی پرسنل، آشنایی اعضا با شرح وظایف خود در بحران، ارزیابی مشارکت واحدهای مختلف، شناسایی نقاط ضعف و قوت در عملیات و آشنایی کارکنان با اصول ایمنی و پیشگیری از آتش‌سوزی انجام پذیرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: به‌منظور پیشگیری از ایجاد ترس و استرس در بیماران و سایر مراجعین، اطلاع‌رسانی لازم قبل از شروع عملیات انجام شده بود.

سرپرست بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه ادامه داد: مانور با اعلام حریق و تخلیه اضطراری در یکی از بخش‌های ورودی بیمارستان شروع شد و در ادامه با درخواست کمک و حضور نیروهای امداد آتش‌نشانی، هلال‌احمر و نیروی انتظامی طبق سناریوی از پیش تعیین شده نسبت به اطفاء حریق، تخلیه و انتقال مصدومین به بخش‌های درمانی دیگر و بیمارستان سوانح و سوختگی به‌صورت عملیاتی انجام شد.

وی ضمن تشکر از نهادهای هلال‌احمر، نیروی انتظامی، آتش‌نشانی و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و بیمارستان سوانح و سوختگی در پایان اظهار داشت: انجام چنین مانورهایی در سطح بیمارستان‌ها جهت آمادگی و هماهنگی بهتر کارکنان و سازمان‌های امدادی و جلوگیری از خسارات بیشتر با توجه به امکان بروز حوادث غیرمترقبه الزامی است.

انتهای پیام/ م ک - 4030

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
مانور.آتش.سوزی     تخلیه.اضطراری     بیمارستان.سوانح.سوختگی     شهرستان.گناوه     حسن.فخرایی    

تاریخ بروز رسانی:   16 دی 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >