به مناسبت دهه مبارک فجر؛
مرکز خدمات جامع سلامت تنگک افتتاح و به بهره‌برداری رسید/ گزارش تصویری

14 بهمن 1402
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر مرکز خدمات جامع سلامت شهری زنده‌یاد علی رستم‌زاده تنگک به ظرفیت خدمت‌رسانی به جمعیتی بالغ‌بر ۳۰ هزار نفر افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، دکتر حسن ملکی زاده در آیین افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت شهری تنگک بیان داشت: مرکز خدمات جامع سلامت شهری تنگک به مساحت هزار و ۵۰ مترمربع و با هزینه‌ای بالغ‌بر ۲۰ میلیارد تومان و در ۳ طبقه ساخته‌شده است.
وی در خصوص خدمات قابل ارائه در این مرکز عنوان داشت: این خدمات شامل پزشکی، مامایی، مراقبت‌های کودک و نوجوان، میان‌سال و سالمند، خدمات بهداشتی و مراقبتی به مادران است که ظرفیت خدمت‌رسانی به جمعیتی بالغ‌بر ۳۰ هزار نفر را دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه داشت: با توجه به گسترش شهرنشینی و گسیل جمعیت به سمت تنگک و اسکان بیش از ۱۵ هزار نفر از همشهریان در این منطقه، مرکز خدمات جامع سلامت شهری تنگک علاوه بر اینکه کل جمعیت حال حاضر تنگک را زیرپوشش خدمات خود قرار می‌دهد، ظرفیت خدمت‌رسانی به دو برابر جمعیت فعلی را خواهد داشت که پیش‌ازاین خدمات بهداشتی تنها از طریق پایگاه بهداشتی، به مردم این منطقه ارائه می‌شد.
دکتر ملکی زاده توضیح داد: به برکت تلاش‌های شبانه‌روزی کلیه همکاران بنده در دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت شهرستان بوشهر و با حمایت‌های بی‌دریغ مسئولان محترم استانی، امروز شاهد بهره‌برداری از مرکز خدمات جامع سلامت شهری تنگک هستیم.
وی ضمن تقدیر از اقدام ارزشمند خانواده خیر سلامت تأکید داشت: زمین این مرکز توسط خیر سلامت، زنده‌یاد علی رستم زاده به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هبه شده است که اقدام این شخص را گامی ماندگار و ارزشمند در راستای ارتقاء سطح سلامت و بهداشت منطقه دانست و برای مرحوم رستم زاده طلب آمرزش نمود.
مرکز خدمات جامع سلامت شهری زنده‌یاد علی رستم زاده با حضور دکتر دهقان معاون حقوقی رئیس‌جمهور، دکتر محمدی زاده، استاندار بوشهر و هیات همراه، دکتر جمیری نماینده مردم شریف بوشهر در مجلس شورای اسلامی و رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
انتهای پیام/

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
افتتاح     بهره‌برداری     دهه.فجر     دکتر.حسن.ملکی‌زاده     تنگک     مرکز.بهداشت.بوشهر    
   

تاریخ بروز رسانی:   14 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >