معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
یکی از اهداف اجرای برنامه سلامت خانواده در کنگان داشتن یک مراقب برای هر ۱۵۰۰ نفر است

16 بهمن 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در برنامه سلامت خانواده شهری در کنگان، هر هزار و ۵۰۰ نفر یک مراقب سلامت خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد در نشست با فرماندار کنگان اظهار کرد: در این برنامه به ۲۳ پایگاه سلامت نیاز است که ۷ پایگاه سلامت فعلاً موجود است و در یک بازه زمانی باید به تعداد ۲۳ پایگاه برسیم.
وی تصریح کرد: مراقبین سلامت در این برنامه با انجام یک سری مراقبت‌های اولیه مانند کنترل فشارخون، کنترل دیابت و قبل از اینکه به مرحله بیماری برسند می‌توانند از بیماری آنان پیشگیری کنند.
دکتر برجوئی‌فرد اضافه کرد: در گام‌های بعدی این برنامه با اضافه شدن پزشک به پایگاه‌های سلامت، مراقبت‌ها به‌صورت تخصصی‌تر انجام می‌شود.
این مقام مسئول بهداشتی گفت: برای راه‌اندازی این تعداد پایگاه نیاز به کمک و مساعدت فرمانداری داریم.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا با هزینه کم بیش از ۸هزار بیمار دیابتی و فشارخون بالا مشخص شد که اگر این بیماران در آینده از بیماری خودآگاه می‌شدند باید هزینه و آسیب‌های بیشتری را تحمل می‌کردند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف برنامه سلامت خانواده شهری همین مراقبت‌های اولیه و تشخیص بیماری‌های در مراحل اولیه برای پیشگیری از آسیبِ بیشتر بیماری‌ها است.
انتهای پیام /م.ب ۲۰۲۰٫
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     فرماندار     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   16 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >