رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
اهدای بروزترین دستگاه‌های آزمایشگاهی توسط سازمان جهانی بهداشت به شهرستان بوشهر

30 بهمن 1402
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: توسط سازمان جهانی بهداشت WHO دستگاه‌های اتوآنالیزر، سل کانترو و الایزا پرسسور به شهرستان بوشهر اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: حمید حبیبی نیا بیان داشت: طی بازدیدهای مکرر در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ و تأیید فضا و استانداردهای لازم، با تأیید نماینده سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت، شهرستان بوشهر در بخش دولتی دارای آزمایشگاه مرجع بهداشت شد.
وی اضافه داشت: در همین راستا در دهه مبارک فجر سال ۱۴۰۲ یک دستگاه اتوآنالیزر میندری BS430 با ظرفیت انجام ۴۲۰ تست بیوشیمی در ساعت، دستگاه سل کانتر میندری BS6200 با ظرفیت انجام ۱۱۰ تست در ساعت و یک دستگاه الایزا پرسسور به ارزش ریالی جمعاً ۵۰ میلیارد ریال با تمام لوازم جانبی از جمله یک دستگاه آب مقطر گیری و محلول‌های اورجینال مصرفی از محل برنامه (ICERP) سازمان جهانی بهداشت (WHO) به آزمایشگاه مرجع بهداشت اهدا شد.
کارشناس مسئول آزمایشگاه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر از نصب و راه‌اندازی این دستگاه‌ها خبر داد و اضافه داشت: این امر باعث ارتقا و افزایش عملکرد آزمایشگاه‌های مرکز بهداشت شهرستان بوشهر می‌شود.
رقیه موسوی گفت: با وجود این دستگاه‌ها ظرفیت پذیرش مراجعه‌کنندگان و انجام تست‌های بیوشیمی و هماتولوژی در آزمایشگاه مرجع بهداشت روزانه به ۱۵۰ نفر می‌تواند افزایش یابد و از خرید خدمت برخی آزمایش‌های تخصصی پزشک خانواده از بخش خصوصی توسط مرکز بهداشت جلوگیری می‌گردد.
کارشناس مسئول آزمایشگاه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تأکید داشت: این دستگاه‌ها از بروزترین دستگاه‌های آزمایشگاهی هستند و آماده ارائه خدمت آزمایشگاهی به کلیه شهروندان باقیمت‌های دولتی هستیم و با توجه به اینکه آزمایشگاه مرجع بهداشت در منطقه رایانی در بخش جنوبی شهر بوشهر واقع‌شده که هیچ آزمایشگاهی در آن منطقه وجود ندارد دسترسی راحت‌تر مردم آن بخش به این خدمات کمک شایانی می‌نماید.
 انتهای پیام/ ا.س ۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اهدا     دستگاه‌های.آزمایشگاهی     WHO     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     رقیه.موسوی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   30 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >