در اندیشگاه سلامت عسلویه مطرح شد؛
آلودگی هوا و آب آشامیدنی سالم از تهدیدکننده‌های محیطی سلامت عسلویه هستند/ بررسی عواملی مؤثر بر سلامت مردم از وظایف اندیشگاه سلامت است

8 اسفند 1402
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: آلودگی هوا و آب آشامیدنی سالم، مهم‌ترین دغدغه از تهدیدکننده‌های محیطی سلامت شهرستان به شمار می‌روند.

محمدامین شایسته نیا در جلسه اندیشگاه سلامت شهرستان عسلویه ضمن تأکید بر اهمیت و ضرورت مداخلات اعضای اندیشگاه سلامت افزود: اندیشگاه سلامت شهرستان باید فعال‌تر از گذشته به دنبال شناخت راهکارهای رفع موانع موجود سلامت شهروندان باشد.
وی تشکیل کارگروه‌های تخصصی در اندیشگاه را امری ضروری دانسته و اشاره کردند: تعامل بین بخشی در کارگروه‌های تخصصی، شناسایی عوامل خطر محیطی را تسریع داده و چالش‌های موجود شهرستان را بهبود می‌بخشد.
شایسته نیا ادامه داد: ایجاد فرایندهای لازم از جمله استفاده از آب‌شیرین‌کن در شهرستان و توسعه لوله‌های انتقال آب در مناطق کم برخوردار، می‌تواند گامی ارزنده در سلامت آب آشامیدنی شهرستان بردارد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه تشخیص به‌موقع تغییر در کیفیت آب را خط نخست سلامت آب شهرستان خواندند و گفتند: شبکه بهداشت و درمان و سایر ادارات ناظر بر آب شرب شهروندان، اقدامات لازم از جمله کلرزنی، کنترلی پیشگیری از آلودگی آب، رفع ترکیدگی لوله‌ها و ... به‌منظور کاهش بار بیماری‌هایی مثل التور را برنامه‌ریزی و اجرایی می‌نمایند./
بررسی عواملی مؤثر بر سلامت مردم از وظایف اندیشگاه سلامت است
رییس اندیشگاه سلامت استان بوشهر نیز گفت: اندیشگاه سلامت محلی برای گفتگوی صاحب‌نظران در خصوص چالش‌های موجود بر سر راه توسعه پایدار سلامت در استان و شهرستان‌هاست که اتاق فکر اندیشگاه سلامت عوامل مؤثر بر سلامت فراتری را در سطح وزارت بهداشت در حوزه محیطی، روانی و ساختاری که به‌نوعی به جامعه هدف مربوط می‌شود بررسی می‌کند و به راهکارهای اساسی و آینده‌نگر می‌پردازد.
دکتر زینب حسینی ضمن تأکید بر مؤلفه‌های سلامت افزود: شهرستان عسلویه به سبب احاطه صنعت تحت تأثیر عوامل آلاینده محیط‌زیست و آلودگی هوا قرار دارد که با سلامت مردم در ارتباط مستقیم است. قطعاً یکی از مسائل و فاکتورهای تهدیدکننده سلامت در شهرستان عسلویه، آلایندگی صنعت علی‌الخصوص آلودگی هوا است اما از فاضلاب‌های صنعتی، بیماری‌های مزمن و... نباید غافل شد.
حسینی اذعان داشت: مسئول اندیشگاه سلامت شهرستان با بررسی موضوعات موجود و اعلام به اندیشگاه استان زمینه بررسی‌های بیشتر د بین مسئولین کشوری را فراهم می‌نماید و اندیشگاه سلامت مکانی برای ارائه طرح‌ها و ایده‌های مداخلاتی جهت رفع معضلات سلامت است که تاکنون توانسته است گام‌های مثمر ثمری را بردارد.
انتهای پیام/ م.ک3090
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اندیشگاه.سلامت     محمدامین.شایسته‌نیا     دکتر.زینب.حسینی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   15 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >