معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
توسعه پایدار با برقراری سلامت پایدار در منطقه ممکن است/ ایستگاه تحقیقاتی سلامت در شهرستان عسلویه در حال احداث است

15 اسفند 1402
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: توسعه پایدار با برقراری سلامت پایدار در منطقه ممکن است.

دکتر اکرم فرهادی در نشست با مدیران شرکت پتروشیمی آریاساسول در عسلویه تصریح کرد: به‌منظور پایش بیولوژیک ساکنان منطقه عسلویه، عملیات اجرایی مرکز پایش سلامت با مساحت هزار و ۲۰۰ مترمربع در شهرستان عسلویه آغاز شده است و پروژه با ۲۵ درصد پیشرفت در حال احداث است.
دکتر فرهادی افزود: پروژه پایش بیولوژثیک زوج‌های بارور و نابارور با زحمات دکتر ارفعی‌نیا از محققین برتر دانشگاه از سال گذشته شروع شده است و از میان هزار زوج بارور و نابارور استان با تاکید بر نقش آلاینده های صنعتی در حال انجام است.
وی تلاش‌های دو سال اخیر را پیگیری برقراری ارتباط پژوهشی بین صنعت و دانشگاه بیان کرد و اذعان داشت: رویکرد این تحقیقات بررسی تأثیر آلاینده‌های صنعتی نوظهور صنعت در دنیا بر ساکنین منطقه و کارکنان است و این پروژه مطالعاتی سنگین، هزینه‌بر و نیازمند منابع مالی پایدار و همکاری صنعت در پیشبرد آن هستیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: در حوزه آنالیز داده تجربه موفقی را طی ۱۰ سال اخیر درباره پایش سلامت سالمندان شهب بوشهر را با همکاری پروفسور نبی پور داشته‌ایم،که با تیم تحقیقاتی موجود امکان انجام مطالعات علمی بر روی داده های طولی موجود از مخاطرات شغلی کارکنان در مناطق صنعتی فراهم می باشد.

انتهای پیام/ م.ک ۳۰۹۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     پتروشیمی.آریاساسول     معاون.توسعه     دکتر.اکرم.فرهادی     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   16 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >