تغدیه از اساسی‌ترین ارکان سلامت است/نیاوردن نمکدان پای سفره یک اقدام در جهت سلامتی است

16 اسفند 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: امروزه یکی از اساسی‌ترین مشکلات در سلامتی جوامع تغذیه است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد که به مناسبت روز رژیم درمانگر در همایش تقدیر از رژیم درمانگران شبکه‌های بهداشت و درمان استان بوشهر سخن می‌گفت، افزود: در جامعه نیاز به آموزش‌های تغذیه به زبان ساده وجود دارد؛ که اطلاعات معتبر درباره تغذیه سالم می‌تواند به‌عنوان یک ابزار قدرتمند برای پیشگیری از بیماری‌ها و حفظ سلامتی نقش داشته باشد.
این مقام مسئول بهداشتی گفت: به‌عنوان‌مثال همین که بتوانیم مردم رو قانع کنیم که فقط نمکدان را سرِ سفره نیاورند کار بسیار بزرگی انجام داده‌ایم؛ چرا مه امروزه یکی از عوامل اصلی فشار خود -که خود از عوامل اصلی مرگ‌ومیر به شمار می‌رود- نمک است.
دکتر برجوئی‌فرد با اشاره به پویش ملی غربالگری فشارخون بالا گفت: از بین بیش از 700 هزارنفری که در استان بوشهر در این پویش مورد معاینه قرار گرفتند، بیش از 5 هزار نفر بیمار فشارخونی کشف شد که اصولاً بیماری بسیاری از آن‌ها به دلیل تغذیه ناسالم است.
این مقام مسئول بهداشتی گفت: پویش ملی سلامت از ۲۰ آبان ۱۴۰۲ شروع شد و تا ۳۰ دی‌ماه ادامه داشت، این پویش افراد بالای ۱۸ سال جامعه را در زمینه دو بیماری دیابت و پرفشاری خون مورد غربالگری قرار داد.
وی بابیان اینکه امروزه تغذیه و سلامت روان دو بال مهم سلامت در جامعه هستند گفت: بسیار مشاهده می‌شود والدین که گاهی مشکلات سلامتی کودکان فقط با تغییر تغذیه و حتی بدون دارو برطرف می‌شود که این نشان‌دهنده اهمیت تغذیه است.
در این مراسم از کارشناسان تغذیه شبکه‌های بهداشت و درمان استان بوشهر نیز تقدیر شد.
دومین چهارشنبه ماه مارس هرسال روز جهانی رژیم درمانگر، نام نهاده شده است.
انتهای پیام/: م.ب 2020
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
همایش     تقدیر     روز.رژیم.درمانگر     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     معاونت.بهداشت        

تاریخ بروز رسانی:   16 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >