معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اعلام کرد؛
ارائه بیش از ۶۳ هزار خدمت توسط پزشک در سال ۱۴۰۲

15 اسفند 1402
معاون بهداشتی شبکه بهداشت عسلویه در گفتگو با روابط عمومی اعلام کرد: در سال ۱۴۰۲ بیش از ۶۳ هزار خدمت توسط پزشک در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان عسلویه ارائه شد.

محدثه فخرایی ضمن تقدیر از تلاش‌های بی‌شائبه پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت افزود: بیش از ۶۳ هزار خدمت برای ۲۰ هزار شهروند توسط پزشکان در نرم‌افزار یکپارچه بهداشت ثبت شده است که این خدمات شامل ویزیت، مراقبت‌های دوره‌ای گروه‌های سنی، بررسی وضعیت تغذیه، بررسی وضعیت سلامت روان، معاینه فیزیکی و ... است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه با تأکید بر مراجعه بیماران به سطح سه جهت دریافت خدمات رایگان در سطوح بالاتر اذعان داشت: در سال ۱۴۰۲ حدود ۳۰۰ مورد ارجاع بیماران به سطح دو توسط پزشکان شاغل در مراکز تحت پوشش انجام شده که برای پیش برد صحیح نظام ارجاع لازم است، بیماران به اولین سطح خدمات که مراکز خدمات جامع سلامت است مراجعه نمایند تا پس از بررسی‌های لازم توسط پزشک، بیمار به سطوح بالاتر جهت اقدامات تشخیصی و درمانی تکمیلی ارجاع و خدمات رایگان را دریافت نماید.
وی دسترسی عادلانه سلامت را حق هر شهروند دانسته و ادامه داد: برخورداری از خدمات بهداشتی، درمانی و مراقبت‌های پزشکی یکی از حقوق هر فرد است و پیرو آن ارائه خدمات در مناطق روستایی توسط تیم سلامت با عنوان دهگردشی در حال انجام است که از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون ۷۱۳ مورد دهگردشی توسط پزشک و ماما در خانه‌های بهداشت صورت گرفته است.
فخرایی بیان کرد: شهرستان عسلویه دارای ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۳ پایگاه بهداشتی و ۱۶ خانه بهداشت است که ۹ پزشک و ۶ مامای پزشک خانواده در این مراکز مشغول به ارائه خدمات می‌باشند.انتهای پیام/ م.ک ۳۰۹۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
خدمات.رایگان     معاون.بهداشت     محدثه.فخرایی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   16 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >