رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه:
اغلب بیماری‌ها در سفرهای نوروزی از نوع گوارشی هستند/مسافران توصیه‌های لازم را به کار گیرند

28 اسفند 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: اغلب بیماری‌ها در سفرهای نوروزی از نوع گوارشی هستند و کلید طلایی جهت پیشگیری از این بیماری‌ها عمل به توصیه‌های کاربردی در این زمینه است.

دکتر عصمت حیدری در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تأکید داشت: در ایام نوروز با ورود مسافران نوروزی به شهرستان و افزایش تقاضای تهیه مواد غذایی و فست فود از مراکز غیرمجاز و دوره‌گرد، به‌علاوه عدم امکان رعایت بهداشتی فردی و عدم وجود سرویس بهداشتی به تعداد مناسب و دفع نامناسب فاضلاب، بر تعداد موارد مبتلا به بیماری‌های گوارشی مانند اسهال و استفراغ و مسمومیت‌های غذایی و ... افزوده می‌گردد.
وی اظهار کرد: در طول سال جاری تاکنون بیش از ۴۳۰ مورد بروز بیماری‌های گوارشی گزارش شده که از ۲۶۳ مورد آن نمونه تهیه شده است و تعداد ۸ مورد طغیان مواد غذایی گزارش شده که همه موارد تحت مراقبت و درمان قرار گرفته‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گفت: تهیه مواد غذایی از مراکز تهیه و توزیع دارای مجوز بهداشتی و دارای کارت سلامت، دفع صحیح زباله و فاضلاب و استفاده از آب آشامیدنی سالم جهت پیشگیری و کنترل بیماری‌های گوارشی همشهریان و مسافران نوروزی توصیه می‌شود.
دکتر حیدری اضافه کرد: شستن دست‌ها به صورت مرتب و صحیح با آب و صابون بخصوص قبل و بعد از خوردن غذا و همچنین بعد از استفاده از سرویس بهداشتی، تهیه یخ از مراکز مجاز و عدم تهیه آن از افراد دوره‌گرد، شستشوی مناسب میوه و سبزی‌ها قبل از مصرف و عدم مصرف غذای مانده و گرم نمودن مناسب غذا قبل از استفاده نیز جهت پیشگیری و کنترل بیماری‌های گوارشی همشهریان و مسافران نوروزی توصیه می‌شود.


انتهای پیام/ م.ن ۳۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مشکلات.گوارشی     سفرهای.نوروزی     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   5 فروردين 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >