رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛
دو هزار و ۸۱۹ مأموریت اورژانسی در ایام نوروز امسال در استان بوشهر انجام شد

15 فروردين 1403
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دو هزار و ۸۱۹ مأموریت اورژانسی در ایام نوروز امسال در استان بوشهر انجام شد.

دکتر سید حسین موسوی از افزایش دو درصدی مأموریت‌های تصادفی جاده‌ای در ایام نوروز امسال نسبت به پارسال خبر داد و افزود: ۸۷۸ مأموریت ترافیکی و هزار و ۹۴۱ مأموریت غیر ترافیکی در ایام نوروز انجام شده است.

وی اظهار کرد: آمار فوتی‌های تصادفی نسبت به سال قبل تغییری نداشته، آمارها نشان می‌دهند؛ در جاده‌ها ۳ نفر و دو نفر در شهر در اثر حوادث ترافیکی جان خود را از دست دادند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص ارائه خدمات در ایستگاه‌های سلامت اورژانس در سطح استان گفت: در آغاز بهار و طرح امداد نوروزی امسال، کارشناسان فوریت‌های پزشکی در ایستگاه‌های سلامت با انجام ۹۱۶ مأموریت، در مناطق پر تردد به مسافران خدمات درمانی ارائه دادند.

دکتر موسوی اظهار داشت: کارشناسان اورژانس استان در این مدت به هزار و ۴۶۶ مأموریت در شهر و هزار و ۳۵۳ مأموریت در جاده اعزام و خدمات فوریت‌های پزشکی ارائه دادند.

وی تصریح کرد: طرح امداد نوروزی سال ۱۴۰۳ از ۲۴ اسفند سال ۱۴۰۲ تا ۱۴ فروردین سال جاری ادامه داشت و تیم‌های پزشکی اورژانس با آماده باش و استقرار در کنار جاده امداد رسانی کردند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: همچنین در این ایام اورژانس هوایی، موتور آمبولانس و اتوبوس آمبولانس نیز برای ارائه خدمات به هم‌وطنان در حال آماده باش قرار داشتند و خدمات با ارزشی ارائه دادند.

دکتر موسوی اظهار داشت: در این نوروز از موتورلانس به عنوان کد پیش رو در ساعات اوج ترافیک جهت به حداقل رساندن زمان خدمات به بیماران و مصدومین استفاده شد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اورژانس هوایی در این ایام با انجام ۵ مأموریت حساس؛ علی‌الخصوص انتقال اعضای پیوندی خوش درخشید.

انتهای پیام/ز.ن ۵۰۰۰۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
اورژانس.پیش.بیمارستانی     اورژانس.115     مأموریت.ایام.نوروز     دکتر.سیدحسین.موسوی    

تاریخ بروز رسانی:   15 فروردين 1403

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >