خانواده سنگ بنای افراد و جامعه سالم است

4 ارديبهشت 1403
مدیر گروه سلامت روان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: میزان موفقیت افراد بستگی زیادی به نحوه رشد و تربیت آن‌ها در کانون مقدس خانواده دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر فاطمه اکبری زاده میزان موفقیت و سهمی که افراد برای ایفای نقش در واحدهای بزرگِ اجتماعی ایفا می‌کنند بستگی زیادی به نحوه رشد و تربیت و شکوفایی استعدادهای آن‌ها در کانون مقدس خانواده دارد.
وی بابیان اینکه خانواده کوچک‌ترین واحد اجتماعی است که اساس و زیرساخت واحدهای بزرگ‌تر به شمار می‌رود. افزود: خانواده یک‌نهاد مهم و محوری در تمامی جوامع است و به‌عنوان هسته اولیه سایر نهادهای اجتماعی به شمار می‌آید.
این مسئول بهداشتی تأکید کرد: همواره آن ملت‌هایی موفق هستند که روی خانواده و روابط افراد در خانواده از جمله روابط والدین و فرزندان، روابط همسران سرمایه‌گذاری می‌کنند.
وی بابیان اینکه خانواده باید بر اساس بنیان مستحکم و اصول صحیح شکل افزود: یکی از این اصول وفاداری است؛ بر این اساس افراد خانواده منسجم و پایدار نسبت به یکدیگر وفاداری دارند. این اصل را هدف خود می‌دانند و همدیگر را به وفادار بودن به خانواده تشویق می‌کنند.
دکتر اکبری زاده ابراز رضایتمندی و شادی در خانواده بسیار اصولی دانست و گفت: افراد خانواده منسجم و پایدار خشنودی خود را از کانون گرم خانواده ابراز می‌کنند. آن‌ها در صورت رضایت‌مندی از خانواده خود حتماً آن را بیان می‌کنند و این از مهم‌ترین خصوصیات خانواده مستحکم و پایدار است.
اعضای یک خانواده خودشان را در جزیره خود حبس نمی‌کنند
این کارشناس حوزه سلامت روان یکی دیگر از اصول خانواده را برای همدیگر وقت گذاشتن دانست و گفت: اعضای خانواده ارتباطات خوبی با هم دارند. اگر هم اختلافی بین اعضا خانواده باشد با رویکرد مسئله مدار، مشکل و اختلاف را حل‌وفصل می‌کنند.
وی بر سبک زندگی سالم تأکید کرد و افزود: خانواده‌هایی که تغذیه سالم دارند، سرزنده و شاداب هستند. همچنین ورزش می‌تواند به بهبود وضع خانواده و کاهش استرس در آنان کمک کند و می‌پذیرند که انسان‌ها جایزالخطا هستند و هرکسی ویژگی منحصربه‌فرد خود را دارد؛ بنابراین می‌توانند از اشتباهات همدیگر بگذرند و بخشش داشته باشند.
مدیر گروه سلامت روان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: اعضای یک خانواده می‌پذیرند که انسان‌ها جایزالخطا هستند و هرکسی ویژگی منحصربه‌فرد خود را دارد؛ بنابراین می‌توانند از اشتباهات همدیگر بگذرند و بخشش داشته باشند.
دکتر اکبری زاده بابیان اینکه اعضای یک خانواده خودشان را در جزیره خود حبس نمی‌کنند خاطرنشان کرد: آن‌ها منسجم از حمایت اجتماعی برخوردار هستند؛ بلکه با دوستان و فامیل و آشنایان رفت‌وآمد دارند.

انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سلامت.روان     دکتر.فاطمه.اکبری‌زاده     معاونت.بهداشت        

تاریخ بروز رسانی:   4 ارديبهشت 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >