رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خبر داد؛
بیش از ۱۲۰ هزار دشتستانی مراقبت‌های بهداشتی در یک سال گذشته دریافت کرده‌اند/ بهره‌برداری از ۶ پروژه عمرانی در طی یک سال گذشته

4 ارديبهشت 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در طی یک سال گذشته بیش از ۱۲۰ هزار نفر خدمات بهداشتی دریافت کرده‌اند.

دکتر ماریا خویشدوست در حاشیه اردوی راهیان پیشرفت که در بخش ارم و بوشکان دشتستان با حضور رسانه‌ها برگزار شد، افزود: هدف ما از این بازدیدها بیان عملکرد حوزه بهداشت و درمان در دو بخش ارائه مراقبت‌های بهداشتی و پروژه‌های عمرانی بخصوص در بخش‌های کمتر توسعه‌یافته و کم برخوردار شهرستان است.
وی بیان کرد: خوشبختانه با اهتمام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مسئولین شهرستان، نوسازی و احداث پروژه‌های عمرانی سرعت بیشتری پیدا کرده به‌طوری‌که در حال حاضر ۱۴ پروژه در دو بخش بهداشت و درمان در حال احداث است.
خویشدوست همچنین بیان کرد: در سال گذشته، ۶ پروژه عمرانی بهداشتی و درمانی با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.
وی تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد از ساختمان‌های حوزه بهداشت قدمتی کمتر از ۲۰ سال دارند و نوسازی شده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: در هفته ملی سلامت، عملیات اجرایی ۳ پروژه عمرانی پانسیون پزشکان مرکز خدمات جامع سلامت دالکی و رود فاریاب و همچنین پایگاه سلامت شهید فرهی با اعتبار ۱۱۰میلیارد ریال و زیربنا ۴۲۹ مترمربع آن‌ها آغاز می‌شود.
ماریا خویشدوست اظهار کرد: ارائه خدمات تخصصی پزشکی و بالینی رایگان بخصوص در مناطق کم برخوردار از اولویت‌های شبکه بهداشت و درمان دشتستان است و در طی یک سال گذشته، در حدود ۱۰ هزار و ۲۳۰ نفر در ۱۱ اردوی جهادگران سلامت از خدمات تخصصی و بالینی رایگان بهره‌مند شده‌اند.
خویشدوست همچنین گفت: اجرایی کردن برنامه سلامت خانواده با پزشکی ارجاع یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سال گذشته بود که در شهر برازجان اجرایی شد که تاکنون به بیش از هزار و ۲۵۰ نفر در قالب این برنامه، خدمات ارائه نموده‌اند و ۳۷ پایگاه سلامت ایجاد کرده‌ایم
در اردوی راهیان پیشرفت؛ رسانه‌های دشتستان از مراکز خدمات جامع سلامت طلحه؛ کلمه، بوشکان، دهرود سفلی؛ تنگ ارم و رود فاریاب بازدید کردند و از کارکنان بهداشتی شاغل در این مراکز و بهورزان خانه‌های بهداشت توسط بخشداران و شوراهای دو بخش ارم و بوشکان تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مراقبت‌های.بهداشتی     دکتر.ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   4 ارديبهشت 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >