معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
فعالیت بدنی و ورزش نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بیماری‌های مزمن غیر واگیر دارد

4 ارديبهشت 1403
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: فعالیت بدنی و ورزش نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بیماری‌های مزمن غیر واگیر دارد.

دکتر احسان دربان ملک در حاشیه مراسم پیاده‌روی سلامت که با شعار سلامت خانواده، غذای سالم و ورزش همگانی برگزار شد، افزود: با توجه به شیوع بالای بیماری‌های غیر واگیر در کشور، ورزش و فعالیت بدنی در پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر بخصوص بیماری‌های قلبی و عروقی، چاقی نقش بسیار مهمی دارد.
وی همچنین تصریح کرد: هر فردی باید به صورت روزانه و یا هفتگی نیم ساعت فعالیت بدنی داشته باشد و با زندگی ماشینی که همه ما گریبان گیر آن هستیم، با برنامه‌ریزی می‌توانیم این مهم را در زندگی خود انجام دهیم.
دکتر دربان ملک خاطرنشان کرد: شواهد اپیدمیولوژیک و بالینی قوی، نشان می‌دهند فعالیت بدنی، خطر ابتلا به بیش از ۳۵ اختلال مختلف را کاهش می‌دهد و یکی از در دسترس‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های پیش‌گیری از بسیاری از موارد مرگ و ناتوانی ناشی از بیماری‌های غیر واگیر است.
معاون بهداشت  شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: باید به ورزش و فعالیت بدنی به‌عنوان یک فرهنگ سلامت نگاه کنیم تا بتوانیم زندگی سالمی داشته باشیم.
 پیاده‌روی سلامت به مناسبت هفته ملی سلامت با حضور کارکنان شبکه بهداشت و درمان دشتستان و جمعی از رابطین محلات و سفیران سلامت از مسیر جاده سلامت به‌طرف بوستان والفجر شهر برازجان برگزار شده است.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پیاده‌روی.سلامت     هفته.سلامت     دکتر.احسان.دربان‌ملک     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   4 ارديبهشت 1403

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >