رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
رمز موفقیت در مقابله با پشه آئدس جلوگیری از استقرار آن از طریق بهسازی محیط است

1 خرداد 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: رمز موفقیت در مقابله با پشه آئدس جلوگیری از استقرار آن از طریق بهسازی محیط است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر عصمت حیدری در نشست شورای سلامت شهرستان گناوه با موضوع مقابله با پشه آئدس عنوان کرد: در مقابله با شیوع هر بیماری، پیشگیری امری ضروری بوده و بهتر از درمان و وقوع بحران است.

وی افزود: بهسازی محیط، عملی‌ترین راه مقابله و پیشگیری از ازدیاد و انتشار پشه مهاجم آئدس است، بهسازی محیط شامل جمع‌آوری و دفع بهداشتی پسماندها، خشکانیدن آب‌های راکد، جمع‌آوری لاستیک‌های فرسوده از سطح شهر، دفع بهداشتی فاضلاب، پوشاندن درب ظروف جمع‌آوری آب کولر و تخلیه مستمر آن‌ها، نصب توری ریز روی پنجره‌ها و درب‌های ورودی، پوشاندن درب مخازن ذخیره آب، خشکانیدن آب زیر گلدان‌ها و تعویض مستمر آب گلدان‌های بدون خاک و پر کردن تمامی چاله‌هایی که آب‌های راکد و فاضلاب در آن مانده و امثال آن است.

دکتر حیدری اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام‌شده تاکنون پشه مهاجم آئدس در شهرستان گناوه مشاهده نشده است و شهروندان نبایستی به شایعات توجه کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی در سطح شهرستان برای مقابله با استقرار پشه آئدس برنامه عملیاتی تنظیم و ارائه نمایند.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان گناوه در این نشست گفت: کلیه دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه شهرداری‌ها در راستای پیشگیری از ورود پشه آئدس، تکثیر و استقرار آن از طریق بهسازی محیط از قبیل خشکاندن آب‌های راکد و نیزارها، شستشوی کانال‌های دفع آب‌های سطحی و ... از تمام ظرفیت خود استفاده کنند.

احمد لیراوی تأکید کرد: در سطح روستا نیز دهیاری‌ها می‌بایست با بهسازی محیط روستا از طریق حذف آب‌های راکد، پسماند و ... محیط را ایمن نمایند که لازم است بخشداران مرکزی و ریگ در راین راستا دهیاران را توجیه و الزام نمایند.

 

 

انتهای پیام/ کد خبرنگار: (3080)

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
نشست     شورای.سلامت     پشه.آئدس     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   1 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >