تلاشها برای جلوگیری از انتقال پشه آئدس به دیگر شهرستانهای استان بوشهر ادامه دارد/احتمال وجود آن در دیگر شهرستانهای جنوبی

12 خرداد 1403
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تلاشها برای جلوگیری از انتقال پشه آئدس به دیگر شهرستانهای استان بوشهر ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئیفرد در همایش آموزشی پشه آئدس افزود: بهسازی محیطهایی مانند محل جمع شدن آبهای راکد، لاستیکهای مستعمل، محل دفن پسماند از اقداماتی است که برای جلوگیری از تخمگذاری پشه آئدس باید انجام شود.

وی تصریح کرد: معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای جلوگیری از انتقال پشه آئدس به دیگر شهرستانهای استان بوشهر تلاش میکند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اقدامات خود و همکاری با دیگر بخشها برای جلوگیری از انتقال پشه آئدس به دیگر شهرستانها تلاش میکند.

این مقام مسئول بهداشتی هشدار داد: علیرغم همه این اقدامات به دلیل رفت‌وآمد زیاد بین شهرستانهای جنوبی استان بوشهر، ممکن پشه آئدس به شهرستانهای هم‌جوار عسلویه و کنگان نیز منتقل‌شده باشد.

دکتر برجوئیفرد گفت: هنوز هیچ مورد مثبت بیماری منتقله از این پشه گزارش نشده است.

وی افزود: تمام تلاش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همکاری دیگر بخشها این است که از انتقال این پشه به دیگر شهرستانها جلوگیری شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: بیماریهای مانند تب دانگ، تب زرد، تب چیکونگونیا از بیماریهایی است که ممکن است در شرایطی از طریق گزش نیش پشه آئدس منتقل شود.

انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
همایش.آموزشی     پشه.آئدس     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد        

تاریخ بروز رسانی:   12 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >