بهورزان و مراقبان سلامت نقشی مهم در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت دارند

13 خرداد 1403
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کارکنان نظام بهداشتی به‌خصوص بهورزان و مراقبان سلامت نقشی مهم و منحصربه‌فرد در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با هدف افزایش رشد جمعیت و نرخ باروری دارند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئیفرد در همین خصوص افزود: به همین دلیل و بر اساس قانون به ازای خدمات داده شده به زنان متأهل که منجر به تولد زنده شده، فوق‌العاده‌ای به صورت پلکانی به بهورزان و مراقبین سلامت اختصاص داده شده است.

این مقام مسئول بهداشتی بابیان اینکه کارکنان بهداشتی یکی از مهم‌ترین اعضای نیروی انسانی هستند، گفت: بهورزان در مناطق روستایی و مراقبین سلامت در مناطق شهری و روستایی بیش از سایرین با عموم مردم ارتباط مستقیم دارند و به همین دلیل کارکرد آنان بسیار مهم است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای ایجاد همراهی در سطوح مختلف، در هر دانشگاه علوم پزشکی بخشی از فوقالعاده کارانه پلکانی علاوه بر بهورز و مراقب سلامت، برای سطوح مختلف نظام شبکه که مرتبط هستند مانند پزشک، ماما، مراقب ناظر، کارشناسان ستادی واحدهای سلامت خانواده و گسترش شبکه‌ها در نظر گرفته‌شده است که در سال ۱۴۰۲ بعضی از پایگاهها بیش از ۵۵ میلیون تومان دریافتی داشتهاند.

بر اساس این گزارش، معوقات سال ۱۴۰۱ نیز پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
بهورزان     مراقبان     جوانی.جمعیت     معاون.     بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد    
   

تاریخ بروز رسانی:   13 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >