کلاس‌های آمادگی برای زایمان در کاهش ترس از بارداری و زایمان برای مادران نقش بسزایی دارد

13 خرداد 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: کلاس‌های آمادگی برای زایمان در کاهش ترس از بارداری و زایمان برای مادران نقش بسزایی دارد.

دکتر عصمت حیدری در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان کرد: ترس از بارداری و زایمان یکی از عوامل مهم در عدم تمایل زوج‌های جوان به فرزند آوری یا افزایش تعداد فرزندان است و شرکت در کلاس‌های آمادگی برای زایمان در کاهش این نقش بسزایی دارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: درحالی‌که همه صاحب‌نظران حوزه جمعیت از فزونی گرفتن سرعت پیر شدن جمعیت ایران خبر می‌دهند، وظیفه حوزه سلامت است که اثرات روان‌شناختی و القائاتی که منجر به ترس مادر از بارداری و زایمان طبیعی می‌شود را کاهش دهد.

وی ادامه داد: آگاهی مادر در مورد توانایی‌های بدنش برای انجام زایمان طبیعی، به او کمک می‌کند تا زایمان را هدایت کرده و بر درد و ترس و نگرانی خود غلبه نماید، با شرکت در کلاس و با دیدن فیلم آموزشی آمادگی لازم برای رؤیا رویی با این دوران را پیدا نماید و علاوه بر آن بتواند در انجام زایمان نقش فعال و مؤثر داشته باشد.

دکتر حیدری اظهار کرد: کلاس‌های آمادگی برای زایمان با هدف آمادگی برای زایمان فیزیولوژی، بهبود سبک زندگی در بارداری و حین زایمان و تولد نوزاد برگزار می‌شود، مربی کلاس در مورد ناشناخته‌های دوران بارداری به مادر آموزش می‌دهد و توانایی‌های بدنی مادر را به وی می‌شناساند و اعتمادبه‌نفس وی را جهت داشتن زایمان فیزیولوژیک بالا می‌برد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته تعداد ۲۷۰ نفر در این کلاس‌ها شرکت کرده‌اند افزود: کلاس آمادگی برای زایمان از هفته ۲۰ بارداری به مدت ۸ جلسه ۹۰ دقیقه‌ای و در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته ساعت ۱۰ صبح زیر نظر مربیان دوره دیده و باتجربه در محل شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه برگزار می‌گردد.

 

انتهای پیام/ ۳۰۸۰

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
آمادگی.برای.زایمان     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   13 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >