رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
بهسازی محیط و آموزش از مهم‌ترین راهکارهای کنترل تکثیر پشه آئدس هستند

23 خرداد 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: از مهم‌ترین راهکارهای کنترل پشه آئدس بهسازی محیط در کنار آموزش و اطلاع‌رسانی است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر عصمت حیدری در نشست شورای سلامت بخش ریگ با موضوع مقابله با پشه آئدس بیان داشت: کنترل پشه آئدس فقط در جاهای که بهسازی انجام شده موفقیت‌آمیز بوده است.

وی ضمن معرفی مکان‌هایی پرخطر به لحاظ زیستگاه‌های پشه آئدس به تفکیک هر روستا گفت: دهیاران در جهت رفع موارد ذکر شده با شبکه بهداشت و درمان همکاری لازم را داشته باشند.

بخشدار بخش ریگ نیز گفت: با توجه به مشکل پشه آئدس و بیماری‌های قابل‌انتقال به‌وسیله این حشره، خواستار آگاهی بخشی و آمادگی همه‌جانبه جامعه هدف برای مقابله با مشکل شد.

ضرغام محمدی با توجه به اهمیت نقش بهسازی در کنترل پشه آئدس افزود: دهیاران مکان‌هایی شناسایی شده توسط شبکه بهداشت و درمان را اولویت‌بندی کرده و برای رفع مشکلات موجود و بهسازی آن‌ها اقدامات لازم را به عمل آورند.

وی تأکید کرد: برای آموزش و اطلاع‌رسانی صحیح مردم از شبکه بهداشت و درمان شهرستان کمک بگیرند تا اطلاعات غلط و نادرست باعث ایجاد ترس و نگرانی‌های مضاعف نشود.

در این جلسه در خصوص معرفی، نحوه تکثیر و اقدامات لازم جهت مقابله با پشه آئدس مطالبی برای حاضرین ارائه شد.

 

 

 

انتهای پیام/ ۳۰۸۰

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
نشست     شورای.سلامت     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   23 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >