افراد بسیاری هنوز از خطرات مصرف چربی آگاهی ندارند

26 خرداد 1403
مدیر گروه بیماری‌های غیر واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: علی‌رغم نقش اثبات شده چربی در بیماری‌ها، همچنان افراد بسیاری استفاده نادرستی از این مواد غذایی دارند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر فاطمه ثابت در نشست آموزشی که برای پزشکان معاونت بهداشت در سراسر استان برگزار شد افزود: نقش چربی‌ها در بروز بیماری‌های قلبی و عروقی مستند و اثبات شده است ولی همچنان افراد بسیاری از جامعه با مصرف نادرست و زیاد این دسته از مواد غذایی سلامت خود را به خطر می‌اندازند.

مدیر گروه بیماری‌های غیر واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیماری دیس لیپیدمی یا اختلال چربی خون، مشکلی است که در آن سطح چربی‌های خون افزایش می‌یابد و در نتیجه می‌تواند باعث بیماری‌های قلبی عروقی شود.

وی اظهار کرد: تغذیه نامناسب و استفاده بیش‌ازحد از نمک و چربی‌ها مهم‌ترین عامل ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی است.

این مسئول بهداشتی گفت: با شروع برنامه طرح تحول نظام سلامت در سال ۱۳۹۵ برنامه اختلال چربی خون در دستور کار قرار گرفته است.

دکتر ثابت افزود: با توجه به اهمیت شناسایی بیماران دچار اختلال چربی خون و همچنین مراقبت از افراد مبتلا به دیابت و فشارخون بالا، واحد مدیریت بیماری‌های غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای ارتقاء سطح آگاهی پزشکان شاغل در مراکز خدمات جامع استان و همچنین کارشناسان ستادی غیر واگیر در شبکه این همایش را برگزار کرد.

انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
چاقی     چربی     دکتر.فاطمه.ثابت    

تاریخ بروز رسانی:   26 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >