در سه‌ماهه اول سال ۱۴۰۳؛
بالغ‌بر ۱۲۰۰۰ بیمار از خدمات تصویربرداری بیمارستان شهید گنجی بهره‌مند شده‌اند

18 تير 1403
رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: از ابتدای فروردین تا پایان خردادماه سال ۱۴۰۳، تعداد ۱۲ هزار و ۴۴۸ بیمار از خدمات مختلف واحد خدمات تصویربرداری بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان خدمات تشخیصی بهره‌مند شده‌اند.

دکتر امین آزاد فر در مصاحبه با روابط عمومی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان اظهار داشت: خدمات تشخیصی ارائه‌شده به بیماران عزیز به‌صورت سرپایی و بستری بوده که از این تعداد بیمار، ۶ هزار و ۵۵۸ بیمار به‌صورت سرپایی و ۵ هزار و ۸۹۰ بیمار به‌صورت بستری خدمات تصویربرداری موردنیاز را دریافت و تحت درمان پزشکان قرار گرفته‌اند.

دکتر آزاد فر به تشریح آمار خدمات انجام شده پرداخت و اضافه داشت: از کل خدمات تصویربرداری ارائه‌شده به بیماران محترم، در قسمت رادیولوژی (۷ هزار و ۷۴۹ بیمار)، ماموگرافی (۹۵ بیمار) که فقط به‌صورت سرپایی انجام می‌شود، سونوگرافی (هزار و ۶۷۴ بیمار)، سی‌تی‌اسکن (۲ هزار و ۹۶۰ بیمار) و ام.آر.آی (هزار و ۸۶۴ بیمار) خدمات مختلف را دریافت نمودند.

وی ادامه داد: بدیهی است آمار ارائه‌شده مربوط به تعداد بیماران عزیز بوده که خدمات را دریافت نموده‌اند و چه‌بسا یک بیمار مثلاً بیمار تصادفی به علت عوارض مختلفی که دارد، خدمات متنوع و متعددی را دریافت داشته و لذا آمار خدمات ارائه‌شده به بیماران از آمار ارائه‌شده فوق‌الذکر به مراتب بیشتر است.

رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان همچنین تصریح داشت: ۲۵ کارشناس ماهر و توانا و همچنین پنج پزشک متخصص رادیولوژی مشغول ارائه خدمات تصویربرداری به بیماران عزیز می‌باشند که جا دارد از زحمات این عزیزان هم تقدیر و تشکر به عمل آوریم.

دکتر آزاد فر در خصوص نرخ هزینه خدمات تصویربرداری بیمارستان نیز تصریح کرد: علی‌رغم اینکه هزینه نگاهداشت و تعمیرات دستگاه‌های مستقر در واحد خدمات تصویری برداری بیمارستان بسیار بالاست ولی به جهت رفاه حال بیماران ارجمند، تمامی خدمات تصویربرداری بیمارستان بر اساس بیمه‌های پایه و همچنین بسیاری از بیمه‌های مکمل بوده و با نرخ دولتی به بیماران و مراجعین عزیز ارائه می‌گردد لذا پرداختی از جیب مراجعین و بیماران در مقایسه با بخش‌های خصوصی بسیار پایین‌تر است.

وی تصریح کرد: در بیمارستان شهید صادق گنجی خدمات مختلف تصویربرداری تشخیصی از جمله رادیوگرافی، ماموگرافی، سونوگرافی، سی‌تی‌اسکن و ام.آر.آی انجام می‌گیرد و این خدمات تشخیصی کمک بسیار شایانی به‌سرعت و دقت پزشکان در امر تشخیص و درمان بیماران دارد.

 انتهای پیام/ ب.ا- ۴۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
تصویربرداری     دکتر.محمدامین.آزادفر     بیمارستان.شهید.گنجی     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   18 تير 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >