انجام دو عمل جراحی نادر در بیمارستان شهید گنجی

3 اسفند 1393
دو عمل جراحی نادر ترمیم مجرای ادراری و بازسازی مثانه در بیمارستان شهید گنجی برازجان انجام شد.

متخصص درباره عمل سه ساعته ترمیم مجرای ادراری، گفت: بیمار مرد جوانی بود که از حدود 4 ماه قبل در پی حادثه سقوط از روی نرده دچار پارگی کامل مجرا ادراری شده بود امکان خروج طبیعی ادرار برای وی وجود نداشت.
دکتر کیان امید بخش در حاشیه این عمل اضافه‌کرد: ادرار این بیمار در این مدت، به‌طور ممتد درون کیسه‌ای که به یک کانتر که از روی شکم درون مثانه قرار داده شده بود تخلیه می‌شد که پس از 4 ماه تحت عمل ترمیم مجرای خلفی ادرار قرار گرفت که ابتدا نسوج معیوب و آسیب دیده مجرا برداشته شد و ترمیم مجرا روی یک سوند سلیکونی با موفقیت انجام پذیرفت.
وی خاطرنشان‌کرد: بیمار در وضعیت مطلوبی قرار دارد و تا چند روز آینده از بیمارستان شهید گنجی مرخص خواهد شد .
عمل باسازی مثانه کوچک پرفشار با استفاده از روده باریک دیگر جراحی نادری است که در بیمارستان شهید گنجی با موفقیت انجام گرفت .
دکتر کیان امید بخش در خصوص این عمل جراحی گفت: این عمل بر روی دختر بچه 13 ساله انجام شد که بیمار بد عارضه کوچکی مثانه و بی اختیاری ادرار سبک بود و مجبور به استفاده از دارو و کتی کر(سوند ) بود.
وی با اشاره به اینکه با برداشتن 20 سانتیمتر از روده کوچک ،حجم مثانه را 400 تا 500 سی سی افزایش دادیم، اضافه‌کرد: این بیمار در معرض آسیب شدید کلیه به علت برگشت ادرار به دلیل مثانه پرفشار بود که احتمال نارسایی کلیه را بالا می‌برد داشت که با این عمل جراحی فشار مثانه و متعاقب آن برگشت ادرار بهبود یافته و آسیب کلیه ها پیشرفت نمی کند و نیاز بعدی به دیالیز نخواهد داشت .
دکتر کیان امیدبخش افزود: بیمار بعد از این جراحی نیاز به استفاده دارو نخواهد داشت و لی هر 4 ساعت باید از کتیکر برای تخلیه ادرار استفاده کند .
وی تصریح‌کرد: علت تاخیر این عمل هزینه بالا و کم بودن توان مالی خانواده در پرداخت آن بوده که خوشبختانه با اجرای طرح تحول نظام سلامت هزینه آن بر اساس تعرفه دولتی پرداخت میشود .
وی در رابطه با این اعمال جراحی در شهرستان دشتستان گفت: ما پزشکان باید از تمامی امکانات موجود بهترین بهره‌وری را داشته باشیم وبه تواناییهای خود ایمان داشته باشیم تا مردم برای دریافت خدمات درمانی مجبور به اتلاف هزینه و وقت زیاد در دیگر استان‌ها نباشند.
از جمله اعمال موفقیت آمیز این پزشک در دشتستان می‌توان به عمل بیوسپی کلیه لاپاروسکوپیک،جراحی لاپاروسکوپیک کیست کلیه، جراحی لاپاروسکوپیک بیضه نزول نکرده شکمی، جراحی لاپاروسکوپیک واریکوسل اشاره کرد.
انتهای پیام/س.غ 1037

کلمات کلیدی:
عمل‌جراحی     بیمارستان‌شهید‌گنجی     برازجان        

تاریخ بروز رسانی:   3 اسفند 1393

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

نظرات ارسالی
با سلام خدمت اقای دکتر.از شما بابت این همه تلاش و زحماتی که برای ما مردم هم استانی انجام می‌دهید کمال سپاس و تشکر را داریم.موفق و پیروز باشید..


لینک به این صفحه
< >