مدیر کل دفتر سلامت جمعیت،خانوداه و مدارس: عوامل و موانع افزایش جمعیت باید برطرف شود

17 اسفند 1393
مدیر کل دفتر سلامت جمعیت،خانوداه و مدارس وزارت بهداشت درمان‌و‌آموزش پزشکی گفت: اجرایی شدن کامل سیاست کلی افزایش جمعیت در گرو رفع موانع و چالش های موجود است.

دکتر محمد اسماعیل مطلق در همایش سلامت باروری و افزایش جمعیت از دیدگاه اسلام اظهار داشت: برای اجرایی شدن کامل سیاست کلی افزایش جمعیت می بایست چالش های پیشرو مثل مسکن، اشتغال، اعتیاد و دیگر موانع با همکاری سایر دستگاه های مسؤول برطرف شود.
وی خاطرنشان کرد: از جمله عواملی که مانع افزایش نرخ رشد و باروری جمعیت می شود افزایش سن ازدواج، بیماری های عفونی، اعتیاد و ایدز هستند.
این مقام مسؤول بیان داشت: گام نخست سیاست ابلاغی افزایش جمعیت در استان بوشهر اجرا شده است و اکنون می بایست برای سلامت مادران و کودکان برنامه ریزی شود.
دکتر محمد اسماعیل مطلق افزود : با وجود افزایش آمار طلاق در استان بوشهر خوشبختانه نرخ باروری جمعیت پس از ابلاغ سیاست کلی افزایش جمعیت در برخی شهرستان های استان بوشهر بالاتر از نرخ 2.1 است که باید برنامه ریزی مطلوب در این مناطق برای سلامت مادران و کودکان انجام شود.
وی با بیان اینکه نرخ باروری 2.1 جمعیت مطلوب است گفت: در شهرستان هایی که نرخ باروری از 2.1 پایین تر است باید سیاست گذاری به سمت حمایت از افزایش جمعیت باشد.
انتهای پیام/م.پ1025


کلمات کلیدی:
همایش     سلامت‌باروری.افزایش‌جمعیت        

تاریخ بروز رسانی:   17 اسفند 1393

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >