رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
کلینیک‌های ویژه تخصصی در استان موجب عدالت در دسترسی مردم شده است

18 فروردين 1394
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مراسم تکریم و معارفه معاون درمان دانشگاه، گفت:با افزوده شدن متخصصین در سال گذشته شاهد راه‌اندازی کلینیک‌های تخصصی ویژه در استان بودیم که موجب عدالت در دسترسی مردم شده است.

دکتر علیرضا رئیسی در این مراسم که در سالن اجتماعات شهید مفتح دانشگاه برگزار شد، اضافه‌کرد: ارایه خدمات تخصصی سرپایی در استان وضعیت خوبی دارد اما وضعیت مطلوب از نظر دانشگاه بیشتر از این خدماتی است که در حال حاضر ارایه می‌شود که با همت همکاران و مدیران به آن خواهیم رسید.
وی با تبریک سال جدید و بهار طبیعت و اشاره به شعار امسال "همدلی، همزبانی دولت و مردم" افزود: تمام مدیران دانشگاه و پرسنل زحمت کش حوزه سلامت استان نیز با تقویت روحیه ضعف‌های این بخش را جبران می‌کنند و پیش از این نیز این حوزه در داخل دانشگاه و سازمان‌های مرتبط با سلامت مردم دست به دست هم داده‌ و توانسته‌اند نتایج خوبی را به‌دست آورند.
این مقام مسؤول خاطر‌نشان‌کرد: سال گذشته سال پر کار و حساسی بود از این جهت که با شروع طرح درگیر کار جدی و حساسی شدیم که با تلاش همکارانی که دغدغه سلامت مردم را داشتند توانستیم دستاوردهای مهمی در زمینه سلامت مردم داشته باشیم.

اصلاح تعرفه‌ها یکی از مهم‌ترین اتفاقات طرح تحول سلامت است
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در مورد اصلاح تعرفه‌های خدمات درمانی، گفت: ورود به این حوزه و اصلاح تعرفه‌ها از سال 74 در دستور کار وزارت بهداشت قرار داشت اما به دلیل حساسیت موضوع کسی نمی‌توانست وارد کار شود.
دکتر علیرضا رئیسی اضافه‌کرد: این کار در دوره تصدی دکتر هاشمی وزیر بهداشت شروع شد و پس از بررسی‌های لازم و جلسات کارشناسی در مدت زمان کوتاهی تعرفه‌های خدمات درمانی اصلاح شد و از آبان ماه سال گذشته اجرای آن برای تمام بیمارستان‌ها لازم الاجرا گردید.
وی افزود: قطعا کتاب ارزش‌های نسبی بازبینی می‌شود و در صورت وجود نواقص برطرف می‌شود و وجود نقدهای موجود نشان از پویایی و حرکت رو به جلوی این قسمت از طرح تحول نظام سلامت دارد.

در سال جاری نظارت ویژه‌ای بر مراکز درمانی انجام می‌شود
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گفت: هیچ وقتی برای تلف کردن نداریم و باید تلاش کنیم با همدلی و همکاری نظام‌پزشکی، سازمان‌های بیمه گر و تمام ارگان‌هایی که به مردم خدمات درمانی ارایه می‌کنند در جهت ارایه بهتر خدمات و رعایت تعرفه‌های خدمات درمانی گام برداریم.
دکتر علیرضا رئیسی افزود: تمام مراکز درمانی استان بوشهر را جزو خانواده بزرگ درمان استان می‌دانیم و همه را تا حد توان حمایت خواهیم کرد و نظارت نیز یکی از اجزای حمایت است که باید با حفظ کرامت ارایه دهندگان خدمات درمانی، همه جانبه از پرداخت خارج تعرفه(زیر میزی) در مراکز درمانی استان جلوگیری کنیم.

حوزه مدیریت دانشگاه حوزه کارشناسی است
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر گفت: در زمان تصدی بنده حوزه مدیریت دانشگاه حوزه کارشناسی است و تنها کسانی متصدی امور می‌شوندکه قابلیت کارشناسی خوبی داشته باشند.
دکتر علیرضا رئیسی اضافه‌کرد: تلاش‌های فنی و کارشناسی شبانه‌روزی همکارانم در بخش‌های مختلف دانشگاه موجب شده است در چندین برنامه و گردهمایی از تلاش‌های انجام شده در استان بوشهر تقدیر شود.

کمبود پزشک عمومی یکی از مشکلات استان بود

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در مورد کمبود پزشکان عمومی در استان گفت: سال گذشته 135 پزشک عمومی نیاز داشتیم و تنها 90 پزشک در استان حضور داشت این بدان معنی است که بسیاری از مراکز بهداشتی درمانی استان فاقد پزشک بود.
دکتر علیرضا رئیسی افزود: در طرح تحول سلامت نه تنها این تعداد پزشک تأمین شد و تمام مراکز بهداشتی درمانی استان دارای پزشک شدند بلکه بعضی از مراکز که طبق استاندارد به بیش از یک پزشک نیاز داشتند تأمین شده و این مراکز از لحاظ پزشک بی نیاز شده‌اند.
وی در مورد پروژه‌های مهم حوزه بهداشت، گفت: از مهم‌ترین حوزه بهداشت استان بهداشت محیط و بهداشت دهان و دندان است که برای پیشرفت در این دو مورد تمرکز کرده‌ایم و پروژه‌های پیشگیری ویژه‌ای نیز مانند بیماری‌های غیر واگیر، دیابت و سرطان نیز در دستور کار قرار دارد.

در این مراسم از خدمات یکساله دکتر سعید کشمیری در سمت معاون درمان تقدیر به عمل آمد و دکتر سید سجاد اقبالی به عنوان معاون درمان دانشگاه برگزیده شد.
دکتر سعید کشمیری در این مراسم گفت: فعالیتم در سمت معاون درمان دانشگاه از جمله افتخارات دوران کارم است زیرا با همکاری بسیار خوب همکارانم همراه بود و با تیم مدیریتی کیفی به مردم استان خدمات ارایه کردیم.
وی با اشاره به اینکه در این دوران هر موفقیتی بوده مربوط به تلاش همکارانم است و هر نقصی وجود داشته است به دلیل کم کاری‌های بنده بوده، اضافه‌کرد: سال گذشته دورانی بود که برای درمان کشور برنامه مدونی وجود داشت که این امر باعث شد طرح تحول سلامت در برنامه زمانبندی مدون با دستورالعمل‌ها و هزینه‌های تامین شده به خوبی در استان به اجرا در آید.
دکتر کشمیری خاطر نشان‌کرد: هر سال برای اجرای برنامه‌ها با کمبود بودجه‌ای مواجه بودیم اما سال گذشته با تخصیص اعتبار لازم برای طرح تحول سلامت نه تنها کمبودی وجود نداشت بلکه باید با تلاش مضاعف برنامه‌های ارسالی وزارت بهداشت را محقق می‌کردیم.
وی در پایان تصریح‌کرد: ابلاغ سیاست‌های کلی نظام سلامت از سوی مقام معظم رهبری و حمایت‌های همه جانبه دولت و سازمان‌های بیمه‌گر باعث شد طرح تحول سلامت بتواند به‌خوبی پیش برود و در حال حاضر رضایتمندی قابل قبولی ایجاد کند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: دکتر کشمیری از مدیران برجسته دانشگاه است که حتما از تجربیات وی استفاده خواهم کرد .
دکتر سید سجاد اقبالی اضافه‌کرد: مدیر حرفه‌ای نیستم اما در هر جایگاهی که تخصصش را داشته باشم و بتوانم مفید واقع شوم آماده ارایه خدمت هستم و برای خدمت‌رسانی به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نیستم.
وی با تقدیر از تلاش شبانه‌روزی همکاران تصریح‌کرد: متعهد هستم در تمام سطوح مدیریتم از نظرات موافق و مخالف استفاده کنم و در تصمیم‌گیری‌ها همه را مد نظر قرار دهم.
شما را به دیدن تصاویر این مراسم دعوت می‌کنم.
انتهای پیام /1022

کلمات کلیدی:
تکریم‌.معارفه     معاون.درمان        

تاریخ بروز رسانی:   18 فروردين 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >