همایش ایمنی غذا، از مزرعه تا سفره در برازجان

9 ارديبهشت 1394
همایش ایمنی غذا، از مزرعه تا سفره به مناسبت هفته سلامت برگزار شد.

فرماندار شهرستان دشتستان در این مراسم گفت: دولت تدبیر و امید در نظر دارد تا شعار امسال، مبنی بر ایمنی غذا، از مزرعه تا سفره را عملی کند.
ارسلان زارع افزود: با سازمان‌‌هایی مثل جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت و درمان، دانشگاه ها و سایر ادارات هماهنگی صورت گرفته که بیش از پیش در این امر مشارکت کنند.
وی اضافه کرد: شاخص‌هایی که در بعد سلامت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد در حال بهبود است و این مسئله با تلاش‌های افراد حاضر در این همایش به دست آمده است.
فرماندار دشتستان خطاب به دست اندرکاران بهداشت و سلامت دشتستان گفت: بنا داریم در مسایل سخت افزاری، هم در شهرها و هم در روستاها شرایط بهتری را برای شما فراهم آوریم.
ارسلان زارع خاطرنشان کرد: امسال که به تدبیر رهبر معظم انقلاب سال دولت و ملت همدلی و همزبانی نام گذاری شده است، امیدواریم تا پایان سال شاهد بهبود در همه شاخص‌ها باشیم.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: از تمامی کارکنان شبکه، ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی که سال گذشته در ارتقای برنامه‌های حوزه سلامت در شهرستان تلاش کردند تشکر می‌کنم.
دکتر علیرضا حاجیونی افزود: یکی از دغدغه‌های حوزه سلامت، امنیت غذایی است که این مهم تنها به عهده وزارت بهداشت و درمان نیست و باید همه دستگاه‌ها و سازمان‌‌هایی که در حوزه‌ی سلامت مسؤولیت دارند در کنار ما باشند تا بتوانیم به اهداف خود که همان سلامت جامعه است برسیم.
وی تصریح کرد: از کارهای مهمی که در سال گذشته توسط شبکه بهداشت در زمینه امنیت غذایی در شهرستان دشتستان انجام شد، بحث تشدید نظارت ها بر مواد غدایی بود.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان ادامه داد: حذف جوهر قند و جوش شیرین که منجر به تعطیلی اصناف متخلف گردید از جمله اقدامات انجام شده بود و خرسندیم مراجعین ما چون این مسئله با سلامت در ارتباط بود از ما حمایت کردند.
دکتر حاجیونی افزود: کسانی که تهدید کننده سلامت مردم هستند باید بدانند که ما با تلاش همکاران و سایر سازمان‌های حمایت کننده در فرآیند سلامت، خواهیم توانست امنیت غذایی را به شهرستان برگردانده و از آلودگی‌ها و آلاینده‌ها پاک کنیم.
وی خاطرنشان‌کرد: امیدواریم در پایان سال جاری بتوانیم در حوزه سلامت ادعا کنیم که به جایی رسیده ایم تا خانواده ها دغدغه ای در این باره نداشته باشند.
در ادامه مراسم خانم دکتر برازجانی، آقای دکتر مدرسی و حجت الاسلام عبدی پیرامون تغذیه و بیماری ها، محصولات کشاورزی ارگانیک و سلامت روان از دیدگاه قرآن مسایلی را بیان کردند
همایش ایمنی غذا، از مزرعه تا سفره توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان به مناسبت هفته سلامت در برازجان برگزار شد./ س.غ1037

کلمات کلیدی:
هفته‌سلامت     همایش     برازجان        

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >